תשתית ראייתית בחקירת החשד להטיית מכרז לאספקת שירותי פינוי נפלים בעיריית ראשון לציון, כך מוסרת היום (רביעי) המשטרה. על פי החשד, לימור ברזילי, היועצת לענייני תיירות בעירייה, שניהלה את הפרויקט מסרה מידע רב למעוז איגר, בעל חברת "אופק" שחבר לחברת "דיפנסיב שילד", שבבעלות דרור שכנאי, עודד שכנאי וגל הירש.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מחומרי החקירה עולה כי ישנה תשתית ראייתית נגד לימור ברזילי ומעוז איגר, וכמו כן עולה חשד נגד בעלי חברת "דיפנסיב שילד" וחשודים נוספים, בהם גם גל הירש, שטרם התגבשה לגביהם עמדת המשטרה. מדוברות המשטרה נמסר כי תיק החקירה יעבור בימים הקרובים לפרקליטות.

ככל הידוע, בתיק הזה מתגבשת המלצה להעמדה לדין גם נגד גל הירש. גם בתיק הנוסף שנחקר בעניינו, החשד לשוחד של מי שהיה שר ההגנה של גיאורגיה, מתגבשת המלצה להעמידו לדין. זאת בעקבות מידע מפליל נגדו ונגד בכירים נוספים ב"דיפנסיב שילד", שמסר לחוקרים אחד המעורבים שעמו נחתמה לאחרונה עסקת עד המדינה, כפי שנחשף לפני שישה ימים בחדשות 2. 

עד המדינה, שנחשב לאיש מפתח בפרשה, חשף בפני חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה חשבונות בנק שמהם שולם לכאורה שוחד לשר בכיר בממשלת גיאורגיה לשעבר. באופן חריג, ההסכם הובא לאישורו של פרקליט המדינה שי ניצן. נבות תל-צור, פרקליטו של גל הירש, סירב עד כה להגיב לידיעה.

הירש נחקר כבר מספר פעמים בחשד למספר עבירות

הירש נחקר כבר מספר פעמים בחשד לשוחד לעובד ציבור זר, מרמה והלבנות הון בחו"ל, לאחר שידור תחקיר חדשות 2 בעניינו: הוא נחקר באזהרה לאחרונה במאי 2016, ומאז כאמור הושגה התקדמות משמעותית. עורכי דינו של הירש הצהירו מספר פעמים במהלך הפרשה כי "גל הירש דוחה בתוקף כל חשד המופנה כלפיו, הוא בטוח בניקיון כפיו וקורא לכבד את החקירה ולהביא לסיומה".