אזיקים, אסיר, כלא (צילום: Lisa S., Shutterstock)
אילוסטרציה | צילום: Lisa S., Shutterstock

בנו של איש עסקים מוכר נעצר אתמול בחשד שתקף את אשתו. בדיון הארכת מעצרו הבוקר (שני) בבית משפט השלום בתל אביב, אמר נציג המשטרה כי רעייתו, שהתלוננה נגדו, טוענת כי ב-17 השנים האחרונות החשוד נהג לתקוף אותה ולאיים עליה. בתום הדיון שוחרר החשוד למעצר בית בתנאים מגבילים. צו איסור פרסום הוטל על שמו.   

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

על פי החשד, תקף החשוד את המתלוננת במספר הזדמנויות במהלך חייהם המשותפים. באירוע שהתרחש אתמול והוביל לתלונתה, הוא השמיע לפי החשד איומים כלפיה והן אמירות אובדניות בנוגע אליו. בדיון בבית המשפט עלה כי לחלק מהאירועים היו עדים ילדי בני הזוג.

במהלך חקירתו קשר עצמו החשוד לחלק מהמעשים המיוחסים לו, אולם טען כי יש לו רקע פסיכיאטרי. נציג המשטרה השיב לשאלות פרקליטו של החשוד בדיון להארכת מעצרו, ואמר כי לטענת האישה, החשוד גרם לה לחבלה במהלך התקיפות.

סכסוך על רקע גירושים

עורך הדין, ניר זנו, טען במהלך הדיון בבית המשפט כי "אתמול קיבלתי טלפון מעורך הדין של המשפחה, אליו פנו מתחנת מסובים, והוא הובא לחקירה. הגעתי לתחנה ושוחחתי עם קצין החקירות, ונאמר לי כי מדובר בתלונה על רקע איומים כלפי אשתו. הבנתי שמדובר בסכסוך גירושים, והבנתי מהחשוד כי ברקע יש עניינים כספיים, וכי הדברים מתדיינים בערכאות משפטיות ובשיחות בין הצדדים".

"נשמע לי תמוה שכעת, אחרי 17 שנים של מסכת, כפי שמנסים לתאר, נזכרה כעת המתלוננת להתלונן", הוסיף עו"ד זנו. "מתארים אירוע תקיפה מהשנה שעברה".

השופט הסביר מדוע החליט לשחרר את החשוד לבסוף למעצר בית. "התלבטתי לא מעט בתיק זה, שכן מחד, תלונתה של המתלוננת מפורטת ומעלה גרסה באשר לאלימות מתמשכת על פני שנים, גם אם לא ברף הגבוה", ציין. "מנגד, מדובר בחשוד נעדר אישום פלילי לחובתו; באולם בית המשפט התייצבו אמו ועורך דין אזרחי המלווה את המשפחה - וניכר היה כי בכוונתם לעשות כל שניתן על מנת לפקח על החשוד ולסייע לו בשעתו הקשה".