הכלבים במקום סבלו מהזנחה קשה (צילום: דוברות המשטרה)
הכלבים במקום סבלו מהזנחה קשה | צילום: דוברות המשטרה

במהלך פעילות יזומה של המשטרה אתמול (ראשון) בכפר אעבלין שבגליל התחתון לחיפוש ואיתור אמצעי לחימה, נחרדו השוטרים לגלות כי המתחם החשוד אליו הגיעו הכיל מחזה שונה לגמרי - בשטח היו בעלי חיים רבים שסבלו מהתעללות קשה ביותר. חלק מהחיות היו כבר ללא רוח חיים כשהשוטרים פשטו על המתחם והיתר היו מוזנחים, מורעבים וחולים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"כשהבחנו בבעלי החיים במצבם הגופני ובתנאים שהוחזקו נקרע לנו הלב", סיפר ראש צוות השוטרים. "הם הביטו בנו כאילו הבינו שבאנו להצילם. משימתנו העיקרית היתה לחפש אמצעי לחימה במתחם, אולם חילוץ והצלת בעלי החיים הפכה להיות המשימה המרכזית והחשובה", הוסיף.

הגיעו לחפש אמל"ח - וחשפו מתחם התעללות (צילום: דוברות המשטרה)
הגיעו לחפש אמל"ח - וחשפו מתחם התעללות | צילום: דוברות המשטרה

בשטח המתחם מצאו השוטרים פגרים של כלבים מוטלים כשהם עדיין קשורים עם שרשרת לגדר, טווס שקשור גם הוא עם חוט ברזל לגדר, כלבים מוזנחים, מורעבים וחולים וכן עשרות כבשים לא מחוסנים ולא מסומנים. חלק מהחיות הועברו לווטרינר להמשך טיפול, חלקן שוחררו והיתר הועברו לטיפול על ידי יחידת הפיצו"ח של משרד החקלאות.

בעל המתחם, תושב המקום כבן 30, עוכב לחקירה בתחנת המשטרה. מהמשטרה נמסר כי היא "רואה בחומרה מקרים של התעללות והזנחת בעלי חיים וכי היא תפעל כנגד כל אדם שיפגע בבעלי החיים עד למיצוי הדין".