"סיקור מוגבר בידיעות אחרונות" (צילום: משה שי / פלאש 90)
ארכיון | צילום: משה שי / פלאש 90

אתמול (חמישי) פשטה המשטרה על הוצאת "ידיעות ספרים" של קבוצת ידיעות אחרונות בראשון לציון ועל ביתו של עורך הספר של אהוד אולמרט, במסגרת בדיקת הוצאת החומרים הסודיים מתאו בכלא ומביתו של רה"מ לשעבר. לטענת גורמים ב"ידיעות", מלבד המסמכים לקחה המשטרה גם מחשבים בהם קבצים נוספים שאינם קשורים לפרשת אולמרט.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לטענת הגורמים, בין הקבצים שנלקחו גם כתב היד של העיתונאי בן כספית שכותב ספר על רה"מ נתניהו, וקבצים מספר שכותב שר הביטחון לשעבר משה יעלון שכולל בן השאר גם התייחסות לפרשת הצוללות.

במשטרה מאשרים שאכן נלקחו מחשבים, גם מדב אייכנוולד מנהל הוצאת הספרים, וגם מיהודה יערי, עורך ספרו של אהוד אולמרט, ומוסיפים כי ייתכן שבמחשבים אלה יש גם קבצים של ספרים אחרים. במשטרה מבהירים שהקבצים ייבדקו וחוקרי המשטרה ייתייחסו רק לקבצים הנוגעים לספרו של אהוד אולמרט.

הפשיטה של חוקרי המשטרה מתבצעת בעקבות החלטה של הפרקליטות לפתוח בבדיקה שנועדה לקבוע אם יש עילה לפתוח בחקירה פלילית בפרשת אולמרט. החוקרים פשטו על בית ההוצאה לאור בראשון לציון בניסיון למצוא מסמכים שונים ששימשו לכתיבת הספר של אולמרט שאמור להתפרסם. הבדיקה במשרדי הוצאת הספרים מגיעה כשבועיים לאחר הפרסום בחדשות 2 על הבדיקה שנפתחה בעניין.