מבצע מעצרים מיוחד בעקבות תקיפות החיילים בשכונת מאה שערים בירושלים: המשטרה עצרה היום (חמישי) שמונה צעירים במסגרת מהלך יזום ומתוכנן שמונה צערים בגין תקיפת לובש מדים בשכונה, ואף לקחו אותם לחקירה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

כדי לעשות זאת, שלחה המשטרה שוטר המחופש לחייל בשעות הצהריים לשכונת מאה שערים. כעבור זמן מה, הבחינו שוטרים שהיו ערוכים במקום בחשודים שהחלו לתקוף, לירוק ולהשליך חפצים לעברו. בשלב זה יצאו השוטרים ועצרו את החשודים בשעת המעשה. תושבים אחדים, שנעצרו אף הם, ניסו למנוע את פעילות השוטרים מלבצע את המעצר.

אמש פורסם סרטון שבו נראה חייל חרדי צועד ברחוב בשכונת מאה שערים כשממרפסות וחלונות הבתים מקללים אותו ואף משליכים לעברו חפצים וביצים. חשוד אחד נעצר והועבר לחקירת המשטרה.

התקיפה הזו הגיעה אחרי רצף של תקריות אלימות נגד חיילים חרדים. לפני ארבעה ימים הוזעקה ניידת משטרה לשכונת מאה שערים בירושלים בעקבות דיווח על חייל לבוש מדים שנכנס לחנות ספרים בשכונה כאשר החלה התגודדות סביבו תוך קריאות גנאי לעברו. שוטרים הגיעו למקום וחילצו את החייל - שעל פי התיעוד, לא נראה במצוקה - והוא הובא לתחנת לב הבירה ללא פגע.

מהמשטרה נמסר כי היא "רואה בחומרה רבה את תופעת ההסתה ותקיפת חיילים חובשי כיפה על רקע שירותם בצה"ל ותקיפת שוטרים. המשטרה משקיעה מאמצים רבים לטיפול בתופעה, הן באמצעות איסוף מידע מודיעיני נגד מחוללי התקיפות וההסתה נגד לובשי המדים, לשם איתור מוקדם ככל האפשר ומניעת ביצוע העבירות".

במשטרה הוסיפו כי הם "לא יהססו להמשיך ולנקוט ביד קשה נגד כל מי שיתקוף לובש מדים באשר הוא ותפעל למיצוי ההליכים הפליליים נגדם והבאתם לדין".