המשטרה ממשיכה במאבק בתופעת תקיפת החיילים החרדים: בפעילות יזומה היום (שישי) בשכונת מאה שערים בירושלים נעצרו 16 חשודים שתקפו, הכו והשליכו חפצים לעבר לובשי מדים שהלכו ברחוב.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

כוח של שוטרים ולוחמי מג"ב שחיכה בסמוך הגיע למקום מיד כשהחלה התקיפה ועצר את החשודים בשעת מעשה. בעת ביצוע המעצרים החלה התגודדות של עשרות חרדים שהחלו לקרוא קריאות גנאי וליידות אבנים לעבר השוטרים.

חרדים השליכו אבנים והכו (צילום: מחאות החרדים הקיצוניים)
חרדים השליכו אבנים והכו | צילום: מחאות החרדים הקיצוניים

מפירי הסדר פוזרו על ידי השוטרים והעצורים הועברו לחקירה ביחידה המרכזית של המשטרה. המבצע היום הוא המשך ישיר לפעולות האחרונות של המשטרה בשכונות החרדיות, כשרק שלשום נעצרו במאה שערים 7 חשודים שתקפו לובשי מדים.

מהמשטרה נמסר כי "פעילות זו מצטרפת למכלול פעילויות יזומות ומתוכננות, גלויות וסמויות, בירושלים ובאזור, אותן מבצעת המשטרה במטרה להמשיך ולמנוע כל ניסיון פגיעה בלובשי מדים. הפעילות המבצעית המתוכננת תימשך ככל שיידרש".

האירועים עוררו סערה וזעם בציבור החרדי, שגינה את המעצרים. "הפרובוקציות האלו שהמשטרה חוזרת עליהן שוב ושוב מוכיחות לכל חלקי הציבור החרדי כי הגיוס הכפוי לצה"ל נכפה על הציבור החרדי במטרה לשנותו ולהפוך אותו ליותר חילוני", אמר שאול שוורץ, מארגון "הצלה לאחים". "אנו קוראים למשטרה לחדול מפרובוקציות הגוררות את הציבור החרדי לעימותים".