אילוסטרציה
חשוד באזיקים,אילוסטרציה | צילום: zurbagan, 123RF

בתום חקירה סמויה של המחוז הדרומי במשטרה נגד ארגון פשיעה שפעל באזור לכיש פשטו הלילה (שני) עשרות שוטרים על בתי חשודים בהפעלת אלימות קשה נגד אזרחים שלוו כספים בשוק האפור. 20 נעצרו בחשד כי השליכו רימונים, הציתו בתי עסק ואף ניסו לרצוח את אחד מבעלי החוב.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

בראש ארגון הפשיעה עומד עבריין המרצה מ-2010 עונש מאסר של כ-15 שנה בגין ניסיון רצח, הלבנת הון והימורים. על פי החשד, העניק הארגון מאות הלוואות הנושאות ריבית חודשית גבוהה מאוד, רובן ככולן לאזרחים נורמטיביים תושבי אשדוד, אשקלון ,קריית מלאכי והסביבה.

משאיחרו הלווים לשלם את חובותיהם נשלחו אליהם גובים שנקטו על פי החשד אלימות קשה מאוד שהפכה באחד המקרים לניסיון לרצח.ניסיון זה סוכל בחודש פברואר השנה באשדוד, כששני חשודים הגיעו אל ביתו של תושב העיר כשברשותם אקדח טעון.

"עשרות רבות של לווים, שנקלעו לקשיים כלכליים, הפכו כבולים לזרועותיו האלימות של ארגון עברייני זה שלא בחל בנקיטת אמצעים שסיכנו את חיי הציבור", ציינו במשטרה. "פעילות סיכול כנגד גורמים שכאלו, המטילים מורתם תוך סיכון חייו של ציבור נורמטיבי, תימשך כל העת תוך שימוש באמצעים ויכולות מתקדמות העומדות לרשות משטרת ישראל".