לילה של אלימות במגזר הערבי: פעוטה כבת שנתיים נפצעה הלילה (שישי) באום אל פאחם באורח בינוני-קשה לאחר שאלמוני ירה לעבר הבית שבו שהתה עם אמה. חובשים ופרמדיקים של מד"א העניקו לה טיפול רפואי במקום ופינו אותה לבית החולים העמק בעפולה כשהיא סובלת מפציעה בפלג גופה העליון. באירוע נפצעה באורח קל גם אמה של הפעוטה והיא שוחררה מבית החולים במהלך הבוקר.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

במקביל, במהלך הלילה אלמוני ביצע ירי בסכנין לעבר חנות, אך לא דווח על נפגעים באירוע. הבוקר פונה צעיר כבן 19 מהכפר מכר למרכז הרפואי גליל במצב בינוני כשהוא סובל מדקירה בפלג גופו העליון, נסיבות הארוע טרם הובהרו. אירועים אלו מתרחשים כשבוע לאחר ההפגנות בכפר קאסם שבהם מחו המשתתפים על אוזלת היד של המשטרה בטיפול בפשע במגזר הערבי ועל האלימות המשטרתית נגד ערבים. ההפגנה התרחשה בעקבות העימותים האלימים בין המשטרה לתושבי המקום שבהם נהרג תושב מירי של מאבטח בתחנת המשטרה המקומית.

בעקבות האירועים הללו נחשף כי תושבי המקום הקימו ארגון שמירה בחסות התנועה האסלאמית שפועל בכפר קאסם במקום המשטרה. במהלך האירועים האלימים בעיר אנשי ארגון השמירה יצאו להשיב את הבטחון בזמן שהשוטרים הסתגרו בתחנה.