העומס בבתי החולים, והפעם: רמב
בית החולים רמב"ם בחיפה | צילום: דוברות בית חולים רמבם

האלימות והאיומים נגד הצוותים הרפואיים נמשכים: גבר בן 50, תושב הכפר כאבול שבצפון, נעצר במהלך הלילה (שני) לאחר שאיים בשיחת טלפון לפגוע בצוות בבית החולים רמב"ם בחיפה. על פי החשד, בעקבות הודעה על דחיית הניתוח לאשתו, התקשר החשוד למחלקה בה היא אושפזה ואיים על אחת האחיות כי אם אשתו לא תנותח במועד המקורי - הוא יגיע עם בנזין לשרוף את בית החולים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מיד עם סיום השיחה יצרה מחלקת הביטחון של בית החולים קשר עם המשטרה, ותוך זמן קצר החשוד נעצר ונלקח לחקירה בתחנת המשטרה בשפרעם. בעת ביצוע המעצר, חש החשוד ברע והוא איבד את הכרתו. לאחר מכן הוא נלקח לבית החולים בנהריה לצורך קבלת טיפול רפואי.

בשל מצבו הרפואי, הוחלט לשחרר את החשוד בתנאים מגבילים ובהם נאסר עליו להתקרב לבית החולים רמב"ם למשך 10 ימים וכן לא ליצור קשר עם הצוות הרפואי.

התבקש להמתין לתורו - ואיים לשרוף רופאה

התקרית מגיעה פחות משבוע לאחר מעצרו של גבר בן 43, תושב יהוד, שנחשד כי איים על רופאה בקופת חולים בעיר. על פי החשד, החשוד נכנס לחדר הרופאה בעת שטיפלה במטופל אחר וביקש כדורים. משביקשה הרופאה שימתין, החל החשוד לצעוק ולאיים שישרוף אותה ואת כל הסניף.

קב"ט קופת החולים דיווח מיד על המקרה למשטרה - והשוטרים החלו לבצע סריקות אחר החשוד, שאותר כעבור זמן קצר בביתו. הוא נעצר ונלקח לחקירה והערב יובא להארכת מעצר בבית משפט השלום בתל אביב.

אילוסטרציה
אילוסטרציה | צילום: חדשות 2

ימים ספורים קודם לכן דווח על מקרה נוסף של חשד לאלימות נגד רופאים, במסגרתו חייל נחשד שהכה רופא בגלל שסירב לתת לו ימי מחלה (גימלים) במרפאה של רשת "ביקורופא" בנהריה. הרופא התלונן במשטרה וסיפר כי החייל הכה אותו והתלונה הובילה למעצר החייל.

החייל טופל על ידי רופא, וכשאיש הצוות הרפואי סירב לתת לו ימי מחלה החייל קילל אותו ולאחר מכן הכה אותו במכות ואגרופים: גם לאחר שהחייל הורחק מהרופא הוא חזר לשם, הכה את הרופא שוב, ואז ברח ונעלם.

למחרת, החייל נתפס על ידי המשטרה, נחקר, ובסיום חקירתו – שוחרר בתנאים מגבילים, במסגרתם אסור לו להתקרב למרפאת "ביקורופא". בסיום החקירה יוחלט אם להעמיד אותו לדין באשמת תקיפה.