תנעמי בבית המשפט
חיים תנעמי, החשוד ברצח בת זוגו | צילום: חדשות 2

בית משפט השלום בפתח תקווה החליט לשחרר הבוקר (שלישי) את חיים תנעמי, החשוד ברצח בת זוגו ורד קרמסקוי ז"ל, למעצר בית של חמישה ימים. עם זאת, המשטרה הודיעה כי תערער על ההחלטה ועל כן הוטל עיכוב ביצוע של השחרור. ביום ראשון התיר בית המשפט העליון לפרסם את שמו של תנעמי, ודחה את ערעורו על ההחלטה להאריך את מעצרו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בהחלטת בית המשפט ביום ראשון נכתב כי "בסוגיית הראיות התמונה אינה בהירה. עם זאת, ישנם מספר נתונים שמעלים סימני שאלה ומצדיקים את המסקנה כי קיים חשד סביר ועילת מעצר כנדרש". לצד זאת ציין בית המשפט כי "עוד מוקדם לקבוע את סיכויי ההרשעה". שמו של תנעמי הותר לפרסום לאחר שלא הוצג נימוק משפטי להמשך הסתרת זהותו.

לפני כמה ימים הורה בית משפט השלום לשחרר את תנעמי למעצר בית של חמישה ימים, והמשטרה ערערה על ההחלטה. בית המשפט המחוזי קיבל את הערעור וקבע שמעצרו יוארך ב-6 ימים - כפי שביקשה המשטרה. תנעמי ערער לעליון, וביום ראשון דחה השופט ניל הנדל את הערעור וגם התיר לפרסם את שמו.

חיים תנעמי וורד קרמסקוי ז
ורד קרמסקוי ז"ל | צילום: חדשות 2

פרקליטו של תנעמי הדף את החשד לפיו הוא דחף את ורד קרמסקוי ז"ל, שנמצאה בשבוע שעבר מוטלת ללא רוח חיים בתעלה בשומרון מחוץ לטנדר. לדברי תנעמי, שהיה בן זוגה של קרמסקוי, היא קפצה מהרכב במהלך ויכוח סוער ביניהם מיוזמתה.

אמה של קרמסקוי, אלונה, טענה מנגד כי גרסה זו לא הגיונית. "אין מצב שהייתה קופצת ככה אל מותה, היא אהבה את החיים", אמרה בשיחה עם חדשות 2 Online. עוד הוסיפה כי מערכת היחסים בין בתה לבין תנעמי דווקא הייתה חיובית בעיניה: "הם התארסו, רצו להתחתן ולהקים משפחה. אני לא רוצה להתערב בעבודת המשטרה, אך אני מחפשת צדק. אני דורשת מהמשטרה שימצאו את האנשים או את האיש שלקח את החיים של בתי".