הנהג נחקר ונשלח למעצר בית. אילוסטרציה
הנהג נחקר ונשלח למעצר בית. אילוסטרציה | צילום: חדשות 2

נהג הסעות מהמועצה האזורית גזר נעצר לחקירה לאחר שעל פי החשד שכח ילד כבן 4 ברכב ההסעות - ביום חם במיוחד. בעקבות תלונה שהגישה האם פתחה המשטרה בחקירה ולאחר מעצרו שחררה את הנהג למעצר בית. "הוא אמר לי 'בטח שכחתי אותו כי הוא נרדם'", סיפרה האם.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

 אמו של הילד, נעמה אדרי, שמתגוררת ביישוב במועצת גזר מקבלת הודעה מהגננת בכל פעם שההסעה אוספת את בנה אביתר מהגן לבית. ביום שישי האחרון, במהלכו שרר שרב כבד, היא קיבלה הודעה לקראת 13:00 שבנה בדרך הביתה, שאורכת כ-20 דקות. מכיוון שלא הייתה בבית התקשרה נעמה, לבתה וביקשה שתחכה לאחיה למטה, אך ההסעה לא הגיעה. סמוך לשעה 13:50 התקשרה הבת לאמה ואמרה לה שההסעה עדיין לא הגיעה. "נחרדתי ומיד התקשרתי לנהג ושאלתי איפה הבן שלי?", סיפרה אדרי לחדשות 2 Online.

לטענתה, הנהג אמר לה כי הוא הוריד אותו בבית, אך לאחר שאמרה לו שהילד לא הגיע הבין שהוא כנראה שכח את הילד ברכב. "הוא אמר לי בטח שכחתי אותו כי הוא נרדם", שחזרה. "התנתקה השיחה וכעבור כמה דקות התקשרתי שוב והוא אמר לי שהבן שלי איתו. הוא התנצל. קיבלנו את הילד מיוזע ותשוש, כשהוא הגיע הביתה הוא סיפר לי בדיוק מה קרה, מבחינתו הנהג הציל אותו כי הוא פתח את הדלת".

האם סיפרה כי היא מיד התקשרה למועצה, שאחראית על הסעות הילדים על מנת לדווח על המקרה ולקבל את הפרטים של הנהג כדי להגיש תלונה במשטרה. "הגיעה אליי ניידת הביתה ושני השוטרים אמרו לי שאני יכולה להיות רגועה ולהגיש את התלונה ביום ראשון", אמרה. "אבל הנהג הגיש תלונה לפני, הוא שינה את גרסתו וטען שגיסי תקף אותו כשהוא הגיע עם אביתר לבית. אתמול עיכבו את גיסי לחקירה בזמן שהוא לא עשה כלום, היינו יכולים לסיים בבית העלמין. אני פניתי למועצה אני לא מוכנה שהנהג הזה יאסוף אותו שוב".

הנהג טוען כי לא שכח את הילד

מנהל חברת ההסעות אמר לחדשות 2 Online כי הוא מסר עדות למשטרה. "מבחינתנו אנחנו עושים כל מה שאפשר כדי שדברים כאלה לא יקרו", סיפר. "הנהג עבר תדרוך והוא עובד עם רכב תקין שנמצא תחת פיקוח, ואם נעשתה טעות של הנהג יש את משטרת ישראל שתבדוק את מה שהוא עשה".

המנהל הסביר כי הוא מצר על מה ששמע, אך המידע שקיבל מהנהג הוא אחר. "הוא טוען שהוא לא שכח את הילד", הסביר. "הוא טוען שהוא הותקף על ידי בן משפחה, עד כדי כך שנאלץ לקבל טיפול בבית החולים. הוא הגיש תלונה במשטרה לפני האם על תקיפה והמקרה נחקר במשטרה".

מדוברות המשטרה נמסר: "הנהג נחקר ושוחרר למעצר בית, החקירה נמשכת"

ממועצת גזר נמסר: "המועצה רואה בחומרה רבה את שקרה, והיא דרשה מחברת ההסעות להשעות את הנהג ואת המלווה. כמו כן מחכה המועצה לתוצאות חקירת המשטרה בנושא ובמקביל מרעננת לנהגים ולמלווים את ההנחיות באשר לנוהלי ההסעות".