חשד למחדל ורשלנות: בית משפט השלום האריך היום (שישי) בשבעה ימים את מעצרם של העבריינים, האחים אופיר ועמוס לביא ושל שלושה חשודים נוספים - רומן אגרונוב, בן 30 מאופקים ודוד פלוס, בן 36 מאשקלון - בחשד למעורבות ברצח העבריין במטע ברחובות אמש, בשעה שהיה תחת פיקוח צמוד של המשטרה. שמו של העבריין שנרצח, רומן אנטון, הותר לפרסום היום לאחר שהוטל צו איסור פרסום על כל פרט מפרטי החקירה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

 במשטרה ניסו במהלך הלילה להבין כיצד הצליחו הרוצחים להגיע לעבריין לרחובות ולהמיתו מתחת לאפם של החוקרים. הנרצח היה תחת מעקב צמוד של בלשי המשטרה והולך ומסתמן כי רשלנות ותקלה מבצעית חמורה שלהם הובילה לכך שהרצח לא נמנע. צו איסור פרסום הוטל על פרטי החקירה.

זירת החיסול במטעי רחובות (צילום: חדשות 2)
זירת הרצח ברחובות | צילום: חדשות 2

אמש התקבל דיווח כי גבר בן 43 נמצא בשטח פתוח סמוך לאזור התעשייה ברחובות כשהוא ירוי בכל חלקי גופו. השוטרים הזעיקו פרמדיקים של מד"א, שהגיעו ונאלצו לקבוע את מותו במקום. "הגבר שכב כשהוא מחוסר הכרה עם סימני אלימות קשים", שיחזר פרמדיק מד"א אופיר שיש שהגיע למקום. "הוא היה ללא רוח חיים ובתוך זמן קצר נקבע מותו".

סימני שאלה רבים עולים סביב המקרה והולך ומסתמן כי השוטרים שאמורים היו לפקח על הנרצח היו באותו הזמן במארב אחר יעד אחר של מחוז המרכז הקשור למשפחת פשע שפועלת באזור רחובות. על פי אותו דיווח, תוך כדי המעקב בוצע החיסול.

חשד לפגע וברח. אילוסטרציה (צילום: דניאל נחמיה, החדשות)
במשטרה לא מגיבים לטענות | צילום: דניאל נחמיה, החדשות

מהמשטרה נמסר בתגובה כי "בהמשך לפרסומים שונים אנו מזכירים כי משטרת ישראל, במסגרת מאבקה בפשיעה החמורה ובארגוני הפשיעה, מקיימת בדרך קבע פיקוח על דמויות בעולם העבריייני, וכך יימשך גם בעתיד".

במקביל, במהלך הלילה התרחשו מספר אירועי אלימות קשים במגזר הערבי בצפון הארץ. באום אל פאחם נפצעה פעוטה באורח בינוני-קשה לאחר שאלמוני ירה לעבר הבית שבו שהתה בעיר. אמה נפצעה באורח קל ושוחררה מבית החולים הבוקר. בסכנין הגיע אלמוני וירה לעבר חנות במקום, לא דווח על נפגעים. שעות מאוחר יותר פונה צעיר כבן 19 מהכפר מכר למרכז הרפואי גליל במצב בינוני כשהוא סובל מפצעי דקירה בפלג גופו העליון.