בכירים בחברות הגדולות במשק ובני משפחותיהם סבלו בשנה האחרונה מהטרדות חוזרות ונשנות באמצעות טלפונים, דוא"ל, פקסים והודעות. המטרידים, כפי שנחשף אתמול (שלישי) הם אנשי "הפלג הירושלמי" במגזר החרדי, בהם בכירים בעיתון החרדי "הפלס".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

שיטת הפעולה עבדה כך: בכל יום פנו הפעילים לקו ייעודי בו קיבלו הנחיות לפנות לבכירי המשק כמייצגי ציבור גדול המרגיש מקופח מכך שאותם החברות לא מפרסמות בעיתון המייצג אותם - "הפלס". הפניות התקיימו על בסיס יומי וכללו לא רק פניות לבכירים עצמם, אלא גם לבני משפחותיהם, דפוס שהפך למטרד ששיבש את חיי המשפחות.

"אתם שנתיים מאמללים את החיים של מנהלים בכירים בחברה", אמרה אחת המוטרדות בתגובה לשיחה שהגיעה אליה מפעיל "פלס". "בזמן שאנחנו מדברים, אני מקבלת עוד 5 שיחות מהחברים שלך. אני לא יכולה כבר!"

ב"קו המאבק" של הפלג הירושלמי נשמעות הנחיות ברורות כיצד להמשיך את הדפוס הפעולה מול בכירי החברות הגדולות במשק: "מטלפון שלנו או מטלפון של אחרים. מחסוי ומגלוי, פעם פעמיים מכל טלפון" נמסר בהודעה. "גם בניקיון פסח לוקחים את הטלפון ומחייגים. בעזרת השם, ככה המחאה תהיה חזקה ועצומה".

בפלג הירושלמי מנגד הגיבו למעצר 28 מאנשיהם אמרו כי מדובר בניסיון השתקה דיקטטורי שמזכיר משטרים אפלים. "מעצרים של עורכים וכותבים בעיתון על ידי המשטרה אינו דבר שיכול לעבור לסדר היום הציבורי", טענו. בפלג הוסיפו תלו את המניע למעצר הפעילים במאבקם נגד הגיוס: "מי שלא יעצור את טירוף ההשתקה הזו כעת, ירגיש זאת גם על בשרו במוקדם או במאוחר".