סוויסה, ארכיון (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90)
ראש מועצת חצור הגלילית | צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

המשטרה ממליצה להעמיד לדין את שמעון סוויסה, ראש מועצת חצור הגלילית, בחשד כי קיבל סכומי כסף גדולים מאיש עסקים בתמורה למתן הטבות שונות. במשטרה אומרים כי התגבשה תשתית ראייתית לביצוע עבירות של שוחד ומרמה והפרת אמונים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

מהחקירה שהסתיימה עולה חשד כי סוויסה קיבל בתקופת הבחירות לראשות המועצה ואחריה תרומות כספיות מאיש העסקים שבבעלותו בית עסק בתחום המועצה. על פי החשד, איש העסקים העביר במהלך תקופת הבחירות עשרות אלפי שקלים לעמותה שנוהלה על ידי פעילים במטה הבחירות של סוויסה.

עוד עולה מהחקירה כי חודשים ספורים לאחר הבחירות הועברו לסוויסה כספי תרומה מאיש העסקים. הכספים הללו חולקו על ידו כסיוע אישי מטעמו לתושבים שהוא ומקורביו "בחרו להגדירם כזכאים לסיוע".

במסגרת חקירת המשטרה נחקרו באזהרה ראש המועצה עצמו ומספר מעורבים נוספים. בימים הקרובים יועבר תיק החקירה לפרקליטות מחוז צפון שתכריע האם להגיש כתב אישום נגד סוויסה.

ממשרד עורכי הדין אפרת טרוים ורונן מאיר המייצגים את ראש המועצה נמסר בתגובה: "זה עתה קיבלנו את ההודעה בדבר העברת תיק החקירה לפרקליטות. אנו מאמינים כי לאחר בחינת חומר החקירה תתגבש מסקנה שאין מקום להגשת כתב אישום וכי לא הונחה תשתית ראייתית מספקת לביסוס האשמות".