חיסול בתל אביב: עבריין מוכר בשנות ה-30 לחייו נפצע אנושות אמש (שבת) מאש שנפתחה לעבר המכונית בה נסע ברחוב משה סנה שבצפון העיר. גבר נוסף כבן 50, ככל הנראה מאבטחו האישי, נורה בגפיו התחתונות ונפצע קל. למקום הגיעו פרמדיקים של מגן דוד אדום וכוחות משטרה שפתחו בבדיקת נסיבות האירוע. הפצועים פונו לקבלת טיפול רפואי לבית החולים איכילוב שבעיר, שם נקבע מותו של העבריין.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

האירוע התרחש סמוך לשעה 22:30, אז הוזעקו כוחות גדולים לזירת האירוע והבחינו ברכב שבו ישבו שני פצועי הירי. השוטרים פתחו בסריקות אחר חשוד שנמלט מהמקום. היות והנרצח הוא בן למשפחת פשע מוכרת, הנחת המוצא היא כי הרקע למעשה פלילי.

בכירים בצמרת המשטרה, בהם ניצב רוני ריטמן, מפקד היחידה הארצית למלחמה בשחיתות ובפשע המאורגן להב 433, וכן מפקד היחבא"ל ניצב משנה יגאל בן שלום, הגיעו גם הם לזירת האירוע.

ריקו שירזי
מפקד להב 433 ומפקד היחבא"ל בזירה | צילום:

בית משפט השלום בתל אביב אסר עד ליום ראשון הבא, 15.5, על פרסום כל פרט מפרטי החקירה, לרבות כל פרט שיש בו כדי לזהות חשודים. מדוברות המשטרה נמסר כי תיק החקירה ינוהל ביחידה הארצית של משטרת ישראל.

זירת האירוע הערב (צילום: עזרי עמרם, חדשות 2)
זירת האירוע הערב | צילום: עזרי עמרם, חדשות 2

"נסעתי לכיוון צפון ושמעתי כמה יריות, ראיתי את אחד הנוסעים יורד מהרכב צועק 'אמבולנס, אמבולנס'", תיאר עד ראיה. "עשיתי סיבוב ועצרתי בצד, מהר מאוד הגיעו לכאן כוחות הצלה. אני חושב שראיתי אופנוע שברח מכאן, אבל אני לא בטוח".

756541 (צילום: חדשות 2)
נקבע מותו של הפצוע אנוש | צילום: חדשות 2לפני כחודשיים נהרג אבנר מאיו, עבריין מוכר בשנות ה-40 לחייו, בפיצוץ במכוניתו בחניון באזור הרחובות משה סנה ודבורה הנביאה בצפון העיר. הוא פונה במצב קשה מאוד לבית החולים, שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו.

מחקירה ראשונית עולה כי מאיו היה עד מרכזי במשפט רצח כפול שנחקר בימ"ר מרכז. מאיו היה מסוכסך עם שניים מארגוני הפשיעה הגדולים והמסוכנים הפועלים במרכז הארץ ובתקופה האחרונה היה מאוים.