אורן קובי מחברת "אדמה" (צילום: תמונה שהפיץ אורן קובי לתקשורת, חדשות)
אורן קובי | צילום: תמונה שהפיץ אורן קובי לתקשורת, חדשות

חברת "אדמה" ממשיכה להסתבך: לאחר הפרסום ב"תכנית חיסכון", הוגשו במהלך היום (ראשון) תלונות במשטרה נגד החברה ונגד העומד בראשה אורן קובי בגין הונאה וכן קבלת דבר במרמה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בשעות הבוקר הגישו אור אסולין ובן זוגה תלונה במחלק ההונאה במשטרת מרחב ת״א, לאחר שרכשו קרקע בשנת 2013 בחולון בהתאם למצג לכאורה שהזכויות שירכשו יקנו להם בעתיד קרקע ליחידת דיור. כיום מתברר שהמתחם בו הם רכשו קרקע מיועד לתעשייה עתירת ידע, דבר שהיה ידוע לכאורה לחברת אדמה ונציגיה שכן הם רכשו לדבריהם את הקרקע מהבעלים הקודם במחיר של קרקע לתעשיה.

בני הזוג שילמו לחברת אדמה 380 אלף שקלים, שחלקם הגדול לא הועבר לחשבון הנאמנות של עורך דין. הזוג הגיש תלונה על קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות.

"בימים האחרונים פונים אליי לקוחות שמספרים סיפור דומה", טען עו"ד אבי סולומון, המייצג את אור אסולין. "מקרים שונים של כסף שמשולם ישירות לחברה ולא לחשבון נאמנות סגור ומצגי שווא לגבי מהות הרכישה. יש חשש גדול לכספם של הרוכשים שלא יקבלו דבר תמורתו ויש חשד למעשים פליליים ולכן המלצתי למרשתי להגיש תלונה למחלק בהונאה בחשד לקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות. אני סמוך שמשטרת ישראל תעשה את עבודתה נאמנה".

אלא שלא בכך מסתיימות הטענות נגד החברה. מינה ינאי, רכשה קרקע מחברת אדמה בשנת 2015 בתכנית 3700 בצפון ת"א. לדבריה, כסף שהיה אמור לעבור לבעלת הקרקע לא עבר אליה, ונשאר בחשבון חברת אדמה. מינה הגישה תלונה על הונאה משום שלדבריה חוששת לכספה שהחברה סירבה להחזיר.

תלונה: הכסף לא הועבר לחשבון נאמנות

בנוסף, לידי תכנית חיסכון הגיע מידע על תלונות נוספות שהוגשו נגד החברה. בני זוג שרכשו מהחברה שלוש יחידות דיור בהרצליה ובהוד השרון בסכום של כמיליון ו-600 אלף שקלים, הגישו תלונה במשטרת לב ת"א בגין הונאה, לאחר שגילו שכספם לא הועבר לחשבון נאמנות והקרקע כלל לא נרכשה עבורם. במקרה אחר, בני זוג שקנו קרקע בהוד השרון הגישו אף הם תלונה נגד החברה בשבוע שעבר, בגין נסיבות דומות של חשד להונאה בכספים. מעו"ד ירון אלון, המייצג את הלקוחות שהגישו תלונה, נמסר: "נראה שאנחנו בעיצומה של פרשה חמורה. המדובר בלקוחות אשר מסרו את מיטב כספם, כל חסכונותיהם ונותרו לבסוף ללא הכסף וללא הקרקעות המובטחות. אנחנו סבורים שהדבר מחייב חקירה של הגורמים האמונים על כך".

בתוך כך, אורן קובי הגיש הבוקר בקשה להקפאת הליכים של חברת אדמה בבית המשפט המחוזי בת״א. במקביל הוגשה בקשה של רוכשת לפירוק החברה. החברות ממשיכות בינתיים לפעול למרות שעובדים מספרים לנו שהיום המשרדים סגורים.

עו"ד חיות גרינברג ועדי חכמון, המייצגות את עובדי אדמה מסרו בתגובה: "מהבקשה עולה, כי עובדי החברה טרם קיבלו את שכרם בגין חודש אפריל וכי בכוונת בעל המניות להזרים כספים אישיים לצורך הבראת החברה- דבר שאינו מובן מאליו. העובדים מצויים במצוקה גדולה ומקווים כי יזכו לקבל במהרה את הכספים שהחברה חייבת להם, וכי תצלח להיחלץ מהמשבר אליו נקלעה, על מנת לעמוד בכל התחייבויותיה".

מעו״ד שולי גולדבלט, המייצג את אורן קובי ואת חברת אדמה נמסר בתגובה: "הגשנו הבוקר בקשה להקפאת הליכים לבית המשפט".