חלק מהשוטרים שהשתתפו במעצר האלים של עובד "סופר יודה" בת"א בשבוע שעבר ימסרו מחר (שלישי) עדות במחלקה לחקירות שוטרים. אותם, שוטרים שהיו מעורבים בהכאת העובד, זומנו למתן עדות במח"ש זאת לאחר שהתברר לחוקרים כי הסרטונים שתיעדו את האירוע לא מצליחים להבהיר חד משמעית מה בדיוק קרה באירוע.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בנוסף, בודקים חוקרי מח"ש האם העובד התריס ויצר פרובוקציה כפי שטענו השוטרים בעת שסירב להזדהות, או שהשוטרים המסווים מיהרו להפעיל נגדו כוח שלא לצורך.

מניסיון העבר עולה כי כחלק מהבדיקות מן הסוג הזה, הופך הליך של מתן עדות לחקירה באזהרה - וזאת אם החוקרים נוכחים שהעד סותר את עצמו או גרסאות אחרות שנאספו.

ביום ראשון שעבר פרסמנו את התיעוד בו נראה מייסם אבו אל-קיעאן, צעיר בדואי מהיישוב חורה שעבד בסניף של רשת "סופר יודה", מוכה על ידי שוטרי מג"ב בלבוש אזרחי לאחר שלא הציג בפניהם תעודת זהות. האירוע, כמו גם התיעוד שלו, עוררו תגובות קשות ברשתות החברתיות, ואף הובילו להפגנת תמיכה בצעיר וכן לקמפיין גיוס כספים עבורו.

למרות חקירתם של השוטרים באזהרה, במשטרה עומדים לצידם. "החשוד סירב להזדהות תוך שהוא מגדף ותוקף את השוטרים ואף נושך את אחד מהם, לכן נאלצו להשתמש בכוח", אמרו במשטרה בעקבות הסערה. "שניים מהם אף פונו לקבלת טיפול רפואי. בהתאם לנהלים, החומר יישלח לבחינת המחלקה לחקירות שוטרים".

גם השר לביטחון הפנים גלעד ארדן העניק גיבוי למשטרה בעקבות הפרשה. "אני מציע לכל המתלהמים והמכלילים כנגד המשטרה להמתין לתוצאות בדיקת האירוע", אמר ארדן. "בשביל זה עושים תחקיר ובדיקת מח"ש".

ארדן ציין שגם מייסם אבו אל-קיעאן, הצעיר שהוכה, אמר כי סירב להזדהות. "בואו נמתין לבדיקה ונפסיק להתגולל על אלפי שוטרות ושוטרים שעושים הכל כדי למנוע פיגועים ולזהות שוהים בלתי חוקיים", אמר ארדן. "אם מישהו פעל בניגוד להנחיות - ימוצה עמו הדין, אבל למה ההכפשות כנגד כל מי ששומר ומגן על כולנו?".