ענבל אור
מאשימה את בכירי החברה במעילה. אור | צילום: חדשות ערוץ 2

ענבל אור נגד בכירי החברה - שמשיבים אש: יזמית הנדל"ן, שבית המשפט הורה לפרק את חברתה ולהרחיק אותה מניהול עסקי "אור סיטי נדל"ן", צפויה להציג מחר (שני) למשטרה ראיות, שלטענתה עשויות לשפוך אור על מעילת המיליונים מצד העובדים - שאותם האשימה הבוקר בגניבת כספים ללא ידיעתה. שעות ספורות לאחר הפרסום, עובדת בכירה לשעבר בחברה טוענת כי כל המהלכים "היו בידיעתה ובהוראתה של אור".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

הבכירה טענה, שעות לאחר שאור "שלפה שפן נוסף מהכובע" בתקווה להציל את החברה, כי עובד שהיה מעיר את תשומת ליבה של אור לליקויים היה מוצא את דרכו החוצה ומישהו אחר היה משלים את המשימה. כמו כן, לדבריה, אור הייתה צורחת על העובדים גם כאשר מילאו אחר הוראותיה.

"השיטה הייתה להשתמש בכספים של קבוצות הרכישה על מנת לייחד לעצמה יחידות פרטיות באותם פרוייקטים של קבוצות הרכישה", הוסיפה הבכירה. "הדירות בפרוייקטים זה למכור כמה שהיא חושבת, כמה שהיא רוצה שיהיה. אם בפרוייקט בגדול צריכות להיות 50 יחידות אז היא תמכור 80 ותכניס כסף לקופה של 80, היא הרי גובה 100 אלף שקל מכל אחד ולפעמים רק על האופציות היא עושה עסקאות יד שנייה. למעשה היא מוכרת את הדירות שלא קיימות כשיטה".

_OBJ

עוד חשפה הבכירה את התקפי הזעם של אור, לדבריה: "התפקיד שלה, המטרה שלה יותר נכון, היא להכניס כמה שיותר כסף לקופה. אחר כך יהיו בעיות עם אנשים? נפתור אותן. לא באמת הייתה הפרדה. גם הנהלת החשבונות לא נתנה לה הוראות, היא נתנה להם הוראות מאיפה להוציא כספים ולאן להעביר. בעצם כשהייתה איזושהי בעיה היא הייתה הולכת ונופלת על איזה עובד בצרחות ולא הייתה נותנת לו לדבר בכלל. הוא היה אומר לה: 'אבל את אמרת לי לעשות את זה'. היא הייתה אומרת לו 'אתה בכלל לא הבנת את מה שאני אמרתי', וכולם היו מסתכלים עליה בהלם".

_OBJ

הבכירה לשעבר הוסיפה ותיארה "סגירת חשבונות" עם אותם עובדים שהמרו את פיה: "אפילו הנהלת חשבונות באים ואומרים לה – 'תשמעי ענבל, אי אפשר להוציא כספים ככה'. היא הייתה צורחת ומתעצבנת ומוצאת מישהו אחר שיעשה את זה ומוצאת את הדרך להעיף את אותו בנאדם מהחברה. כשהיה משהו טוב היא הייתה לוקחת את הקרדיט לעצמה, כשהיה משהו רע היא הייתה נופלת על איזה עובד – אולי יש לה פיצול אישיות".

אור סירבה להגיב לדברים. הבוקר היא טענה כי בכירים בחברה הונו אותה וכי היא לא ידעה דבר. אור שיגרה בסוף השבוע מכתב למשטרה, בו היא מבקשת למסור עדות בחשד לעבירות פליליות שבוצעו בחברות שלה, ולא על ידה - אלא על ידי אחרים.

"בימים שלאחר חקירתה הצטבר אצל מרשתי מידע ביחס למעילה שבוצעה בקבוצת החברות אשר בשליטתה, וכן בחשבונות הבנק הפרטיים שלה", אומר עו"ד עדי כרמלי, פרקליטה של אור. "מרשתי סבורה כי יש במידע כאמור כדי לנקות את שמה מהחשדות שיוחסו לה בחקירתה".

בחקירתה במשטרה הכחישה אור שהונתה את לקוחותיה ואמרה שכל צעד שעשתה היה בפיקוח של רואי חשבון ועורכי דין. כעת היא מבקשת להגיע לחקירה נוספת על מנת למסור את עדותה על המעשים הפליליים שנעשו בחברה. בסביבתה אף טוענים כי היא אספה מסמכים ועדויות שמעידים על המעשים - וכי בכוונתה להציגם לחוקרים.