ארכיון (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90)
(ארכיון) | צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

חשד לגניבה בסכומי עתק בבורסה ליהלומים ברמת גן: המשטרה עצרה הערב (שלישי) את חנן אברומביץ', יהלומן בכיר ומוכר בבורסה ליהלומים, בעקבות חשדות כבדים לפיהם היה מעורב לכאורה בגניבת סחורה בשווי של עשרות מיליוני שקלים. בשלב זה קיים חשש לייציבותן של כמה חברות בתחום, שאולי ייאלצו לפשוט את הרגל.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

מפרטי החקירה עולה כי בשלב זה מדובר ב-12 חברות מובילות שאברמוביץ' לקח מהן, על פי החשד, סחורה בשווי המוערך ב-60-65 מיליוני דולרים. אברמוביץ' גלגל ככל הנראה את הסחורה, ולא שילם בעבורה או לחלופין החזיר אותה לחברות. היחידה לחקירות הונאה במשטרת מחוז תל אביב פתחה בחקירה והערכות הן שהיהלומן הבכיר ייעצר עוד הערב בחשד למעורבותו בפרשה.

מודעות שנתלו בבורסה ליהלומים
ההודעה שפרסמה הבורסה | צילום:

בהודעה שפרסמה הנהלת הבורסה ליהלומים נטען כי בדיקתם בנושא החלה לאחר שהוגשה לה תלונה נגד החברה שבבעלות היהלומן אברמוביץ', לפיה היא חייבת תשלומים בסכום של עשרות מיליוני דולרים עבור סחורות שנקנו ממספר יהלומנים. לאחר מספר פגישות בוררות בנושא בתוך הבורסה עצמה הועברה תלונה למחלקה המשפטית של הבורסה, והיא זו שביקשה לפתוח בחקירה פלילית.

בבורסה נתלו מודעות עם תמונתו של אברמוביץ', ונכתב בהן כי "כל מי חייב כספים ו/או סחורות לחבר הבורסה מר חנן אברמוביץ' או מי שהנ"ל חייב לו כספים ו/או סחורות מתבקש להודיע על כך מיידית במחלקה המשפטית. בהתאם להחלטת התורנים מיום 19.04.2016 מורחק החבר אברמוביץ' מאולם הבורסה למשך 14 יום ועד לדיון ישיבת הנהלת הבורסה בעניינו".

אין תמונה
ע"ד עדי כרמלי

"מרגע קבלת הפניה התחלנו מיידית בבדיקת הנושא", אמר מנכ"ל בורסת היהלומים אלי אבידר. "הנהלת הבורסה תגלה אפס סובלנות כלפי גורמים הפוגעים בחברי בורסה אחרים. ענף היהלומים הישראלי חווה קשיים בשנים האחרונות ולצערנו אנו נחשפים גם למקרים מצערים כאלה בהם יש המנצלים את המצב. הנהלת הבורסה תפעל בתקיפות לבירור המקרה כולל פנייה לרשויות החוק".

פרקליטו של אברמוביץ', עורך הדין עדי כרמלי, מסר בתגובה כי "הלקוח שלי פעל במסגרת מהלכי עסקים רגילים, ומכחיש כל קשר לפעילות פלילית. חקירה פשוטה תאשר זאת".