אופק בוכריס
בוכריס, ארכיון | צילום: פלאש 90

על פי ההערכות, נגד תת-אלוף אופק בוכריס, החשוד בביצוע עבירות מין במספר נשים, יוגש בקרוב כתב אישום חמור בגין אונס, וזאת בכפוף לשימוע שייערך לו. בנוסף, מחקירת המשטרה הצבאית לא עלו חשדות של מניע של המתלוננות להכפיש את שמו של הקצין, כפי שטען לאורך החקירה. חקירת בוכריס הסתיימה כעת, וחלק מחומר החקירה יועבר לידי עורכי דינו של בוכריס, כך פרסם לראשונה יוסי יהושע ב"ידיעות אחרונות".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

האפשרות שיעמידו את בוכריס לדין בגין בעילה אסורה בהסכמה אינה נראית סבירה משום שאיש מהצדדים לא מדבר על התרחיש הזה - לא המתלוננות ולא בוכריס בעצמו. בוכריס נחקר מספר פעמים, ואילו טענותיו היו מפריכות את החשדות נגדו, החקירה לא הייתה מתקדמת לשלב שכזה. בנוסף, החקירה לא העלתה כל מניע של אחת המתלוננות או של שתיהן לנקום או להכפיש את שמו בכוונה.

הקצין הבכיר פנה לפני מספר שבועות לפרקליט הצבאי הראשי ומחה על ההדלפות והפרסומים סביב הפרשה - שלדבריו "מכפישים ומשחירים את פניו". במכתב שהעביר פרקליטו, הסניגור הצבאי אל"מ אשר הלפרין, נטען כי "הדברים פוגעים קשות בחקירה עצמה ובזכותו של הקצין להליך הוגן".

"תא"ל אופק בוכריס מתמודד בחודש וחצי האחרונים עם חקירה פלילית בה הוא נתון. הקצין מכחיש את החשדות החמורים שהוטחו בו, ונאבק להוכחת חפותו", כתב הלפרין לפרקליט הצבאי הראשי, תא"ל שרון אפק. "כל זאת הוא עושה, וכך צריך, בחדרי החקירה, במסירת עדויות ובעימותים, ולא באמצעות ראיונות בכלי התקשורת".

לפני כחודש נערך עימות בין בוכריס לבין הקצינה המתלוננת נגדו, ופרקליטה של המתלוננת - עו"ד גיא פלנטר - טען כי בוכריס שינה את גרסתו. "הוא נטש בעימות את גרסתו הראשונה", אמר פלנטר בריאיון ל"שש עם עודד בן עמי". לדבריו, "כשנחקרה הקצינה בסבב הראשון נטען בפניה שבוכריס טען שהם נסחפו, שהוא קיים עמה שיחת הבהרה ושזה לא יקרה עוד פעם. את הגרסה הזו הוא נטש בעימות וטען שהיא כפתה את עצמה עליו". סניגורו של בוכריס הכחיש את הדיווח.

עוד לפני העימות פורסם לראשונה בחדשות 2 כי המשטרה הצבאית חוקרת חשד שלפיו בוכריס ניסה לשבש את החקירה נגדו כשיצר קשר עם הגרוש של המתלוננת השנייה נגדו. פרקליטי בוכריס הכחישו כל טענה לשיבוש ואמרו כי מדובר בטענה מופרכת מהיסוד.