סדרה של פריצות ומעשי שוד פוקדת באחרונה את תחנות הדלק בדרום הארץ. השיטה בדרך כלל דומה, אך הנזק גדול במיוחד. המקרה האחרון תועד במצלמות כשלושה שודדים גנבו כספומט בתוך פחות מדקה וחצי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

השוד אירע היום (שני) ב-02:00 לפנות בוקר בתחנת הדלק של רשת "תפוז" ביישוב מבועים בין רהט לנתיבות. שני השודדים שיצאו מהג'יפ מנפצים עם לום את דלת הכניסה של חנות הנוחות לאחר שהתגברו על המכשול הזה נכנסו פנימה רעולי פנים וקושרים חגורה סביב מכשיר הכספומט.

את הקצה השני של החגורה הם מחברים לוו הגרירה של הג'יפ זה גם השלב שניתן לראות כיצד לוחית הרישוי מסווית בבוץ שמכסה אותה כדי למנוע זיהוי. הג'יפ תועד נוסע קדימה ועוקר בקלות את הכספומט החוצה.

בשלב הבא גוררים השודדים את המכשיר החוצה במיומנות רבה - מה שמעיד על כך שזאת לא הפעם הראשונה שלהם. הם מכניסים את הכספומט לתוך הרכב ולא משאירים אחריהם דבר. כל האירוע נמשך דקה -10 שניות בדיוק.

כשהגיעו השודדים למקום הבחין בהם עובד התחנה שמיהר לברוח, משום שאלה ההנחיות שמקבלים העובדים - להימנע מכל עימות עם העבריינים. מכשיר הכספומט נמצא לבסוף במרחק של כמה מאות מטרים מתחנת הדלק, זרוק ופרוץ. השלל של שלושת השודדים בעבור העבודה המהירה נאמד בכ-10,000 שקלים.

"מתחולל פה מערב פרוע", טוען ילון ארטשיק‎, האחראי על תחנות הדלק "תפוז". "לא נראה שיש לזה פתרון".