"אין לך בושה? אתה אמור להציל חיים, לא לגנוב": מקרה מקומם במיוחד של גניבה ממטופל שפונה בבהילות לבית החולים התרחש בתחילת השבוע בדרום הארץ. שלמה אטיאס, בן 58, הובהל ביום ראשון האחרון באמבולנס לבית החולים "ברזילי" באשקלון, לאחר שעבר התקף לב.

עם הגעתו של אטיאס לבית החולים, הורו להעבירו מיד לחדר הצנתורים עקב מצבו. אלא שבזמן שצוות בית החולים הפשיט אותו בחדר הצנתורים על מנת לנתחו, הבחין החובש שפינה אותו בסכום כסף גדול המבצבץ מכיסו - והחליט לגנוב אותו, כך על פי החשד.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"אחרי שעשו לי צנתור והתאוששתי, נזכרתי שיש לי כסף בכיס, ואמרתי לבן שלי שייקח את זה איתו כי לא רציתי שזה יישאר שם", אמר האב שלמה בשיחה עם חדשות 2 Online. "הוא חיפש בבגדים שלי ולא מצא את הכסף, אמרתי לו שהפשיטו אותי בחדר הצנתורים ושהבגדים שלי היו שם בפעם האחרונה".

בנו של שלמה, אמיר, החל לברר מי שהה עם אביו בחדר הצנתורים ואסף את בגדיו - בהם היה הכסף, והגיע למסקנה שמדובר בחובש שטיפל בו בזמן שפונה באמבולנס לבית החולים: "הוא הרים את מכנסיו של אבי ופשוט לקח משם את הכסף, היו שם 2,500 שקלים במזומן", מספר אמיר. לדבריו, "החובש אפילו שאל את הסניטר האם יש בחדר מצלמות, התנהג בצורה לא נורמלית ויצא במהירות מחדר הצנתורים".

"זה אדם שאמור להתמקד בהצלת חיים - ולא בגניבה"

הבן מספר כי לאחר ששמע על הגניבה, יצר קשר עם החובש - והפציר בו להחזיר לו את הכסף. כך נשמעה השיחה בין השניים:

אמיר: "אני לא מקשיב לבן אדם שגנב כסף מבן אדם חסר ישע. אתה כביכול אמור להיות הדמות הכי הכי אתית שיש בעולם הזה. אתה בא לתת מענה לבן אדם ולהציל לו את החיים, אתה לא מתבייש? אין לך בושה? איך אתה ישן בלילה, בן אדם? אתה חובש במד"א! אתה אמור להציל חיים, לא לגנוב חיים".

החובש:
"עשיתי טעות, תקשיב..."

אמיר: "אני בבית החולים, יש לך שעה לבוא ולהחזיר לי את הכסף. נסיים את הסיפור הזה, לך הביתה, אני אלך הביתה ונשכח מהסיפור הזה"

החובש: "אתה מבטיח לי?"

אמיר: "אחי, תקשיב, אבא שלי עבר התקף לב. תבוא להחזיר את הכסף ונסיים את הסיפור הזה".  

"לא חשבתי על הכסף כשנודע לי שהוא נגנב, אלא על הבריאות שלי", מספר האב שלמה, "אבל כששמעתי על זה, כעסתי. זה אדם שאמור לתת לי טיפול ולהציל לי את החיים, להתמקד בדברים אחרים ולא בלגנוב כסף". לדבריו, קצין הביטחון של מד"א במרחב הדרום שוחח איתו ואמר שיטפל בסוגיה.

"יש כאן מקרה של ניצול אדם חסר אונים", מדגיש הבן, "חשוב שאנשים יידעו שדברים כאלה קורים גם בגופים שאמורים להיות הכי מוסריים שיש". נגד החובש הוגשה תלונה במשטרה והוא הושעה מעבודתו במד"א עד לשימוע שייערך לו.

ממד"א נמסר בתגובה: "מדובר במקרה חמור שטופל ע"י הנהלת מד"א ביד קשה. מיד עם היוודע דבר המקרה, העובד הושעה מעבודתו עד לעריכת שימוע מסודר בנושא. במקביל, ועוד באותו הלילה, הוגשה תלונה במשטרה כנגד החובש במשטרה על ידי קב"ט מד"א".

בהכנת הידיעה השתתף נטע יערי