חנן אברמוביץ, הבורסה ליהלומים (צילום: חדשות 2)
אחרי המעצר: פשיטה על הווילה | צילום: חדשות 2

משטרת ישראל פשטה היום (רביעי) על הווילה שבה מתגורר היהלומן חנן אברמוביץ' בהרצליה, החשוד בגניבת עשרות מיליוני דולרים מחברות בבורסת היהלומים. מוקדם יותר האריך בית המשפט את מעצרו של אברמוביץ' בשלושה ימים. החשד למעילת הענק פורסם לראשונה אמש בחדשות 2.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

הבוקר דיווחנו כי המשטרה חושדת שבני משפחה של אברמוביץ' מסתירים אצלם מיליוני שקלים מהכספים שנגנבו. בעקבות החשד מתכוונים במשטרה לחקור את בני המשפחה.

במהלך הדיון בהארכת מעצרו טען אברמוביץ' כי מאז אוקטובר 2015 הוא נמצא במצב של חדלות פירעון. השופטת קבעה כי קיים חשד סביר לקיום העבירה המיוחסת לו - קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות - אך למרות בקשת המשטרה להאריך את מעצרו בשמונה ימים, הסתפקה בהארכת המעצר עד ליום שישי הקרוב.

"בית המשפט אמר את דברו", אמר היום עורך הדין עדי כרמלי, המייצג את אברמוביץ'. "המשטרה הייתה צריכה לבדוק בהתחלה את מצבו המשפטי כחדל פרעון, שכן יש בכך להשפיע באופן ישיר על החשד המיוחס לו. יומיים הם מספיק זמן כדי שהנושא ייבדק".

חנן אברמוביץ' (צילום: חדשות 2)
אברמוביץ' בהארכת מעצרו | צילום: חדשות 2

חשש מקריסתן של 12 חברות

בהודעה שפרסמה הנהלת הבורסה ליהלומים אמש נטען כי בדיקתם בנושא החלה לאחר שהוגשה לה תלונה נגד החברה שבבעלות היהלומן אברמוביץ', לפיה היא חייבת תשלומים בסכום של עשרות מיליוני דולרים עבור סחורות שנקנו ממספר יהלומנים. לאחר מספר פגישות בוררות בנושא בתוך הבורסה עצמה הועברה תלונה למחלקה המשפטית של הבורסה, והיא זו שביקשה לפתוח בחקירה פלילית.

בבורסה נתלו מודעות עם תמונתו של אברמוביץ', ונכתב בהן כי "כל מי חייב כספים ו/או סחורות לחבר הבורסה מר חנן אברמוביץ' או מי שהנ"ל חייב לו כספים ו/או סחורות מתבקש להודיע על כך מיידית במחלקה המשפטית".

מודעות שנתלו בבורסה ליהלומים
מודעות שנתלו בבורסה ליהלומים | צילום:

מפרטי החקירה עולה כי בשלב זה מדובר ב-12 חברות מובילות שאברמוביץ' לקח מהן, על פי החשד, סחורה בשווי המוערך ב-60-65 מיליוני דולרים מבלי לשלם עבורה. בעקבות ההיקף העצום של המעילה, עולה חשש כי כמה מאותן חברות עלולות לפשוט את הרגל.

"מדובר בהונאת-ענק של אדם שתכנן את זה הרבה זמן מראש, זה נוכל שמקומו בכלא", אמר הבוקר בשיחה עם חדשות 2 Online אלי אבידר, מנכ"ל הבורסה ליהלומים. "הוא ניצל את הקוד האתי של חברי הבורסה".

בהכנת הידיעה השתתף עזרי עמרם