אופק בוכריס
תא"ל אופק בוכריס | צילום: פלאש 90

המשטרה הצבאית חוקרת חשד שלפיו תת-אלוף אופק בוכריס, הקצין הבכיר החשוד בביצוע אונס ומעשי סדום, ניסה לשבש את החקירה נגדו כשיצר קשר עם גורמים המעורבים בחקירה. לחדשות 2 נודע הערב (ראשון) כי הוא יצר קשר עם גרושהּ של המתלוננת השנייה נגדו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

המתלוננת השנייה, קצינה בצה"ל שהייתה פקודה של בוכריס ושימשה בתפקיד רגיש, טוענת כי הקצין הבכיר הטריד אותה מינית וביצע בה מעשה מגונה. בוכריס טלפון לגרוש של הקצינה וניסה לדובב אותו על פרטים ששמע מגרושתו בעניין החקירה.

את המידע על שיחת הטלפון העבירה המתלוננת לפרקליט שלה ומשם הועבר המידע לגורמי החקירה ולתביעה. במסגרת החקירה מסר הגרוש עדות לחוקרים.

פרקליטי בוכריס מכחישים מכל וכל טענה לשיבוש ואומרים כי מדובר בטענה מופרכת מהיסוד. לדבריהם, הפרסום הזה הוא חלק ממסע הכפשות נגד בוכריס. הם אף הדגישו כי לא נחקר בנוגע לחשדות האלה, אך סירבו לומר האם אכן התקשר או לא לגרוש של המתלוננת.

לפני כשבועיים נערך לראשונה עימות בין בוכריס לבין המתלוננת המרכזית נגדו. העימות נמשך פחות משעה ובמהלכו טענה המתלוננת כי נאנסה על ידו מספר פעמים. בוכריס מצידו שב והכחיש את הדברים. זמן קצר קודם לכן נלקחה המתלוננת בליווי חוקרי מצ"ח לבסיס והצביעה על המקומות שבהם, לטענתה, הותקפה על ידו.

בסוף השבוע שעבר פורסם בחלק מכלי התקשורת כי במהלך העימות חזרה בה המתלוננת מהטענה שנאנסה, אך עורכות דינה הבהירו כי הפרסום אינו נכון. "ככל הנראה מדובר במשאלת לב של מאן דהוא, שכן לא היו דברים מעולם", מסרו עורכות הדין ליאת בהר כהן ואביטל דנון.