מידע מכפיש על המועמדים הועבר ליועמ"ש (צילום: הדס פרוש, פלאש 90, חדשות)
המשטרה: "לא אוספים מידע באופן יזום" | צילום: הדס פרוש, פלאש 90, חדשות

"מי ששמותיהם מופיעים במסמך וטרם נחקרו יכולים להיות רגועים" - כך הבטיחה הבוקר (חמישי) דוברת המשטרה נצ"מ מירב לפידות בהתייחסה ל"מסמך הח"כים". בראיון ל"בוקר טוב ישראל" בגלי צה"ל הסבירה כי "זה ששם של מישהו מופיע במסמך לא אומר שהוא עבר עבירה - זה אומר שהגיע עליו מידע, ובדקנו אותו. מה שלא נחשף עד כה כנראה נבדק ונמצא כלא רלוונטי".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"מדובר במסמך שנועד לבקרה פנימית של המשטרה, כמו שבכל ארגון אחר עושים מדי פעם סיכומי ביניים", הסבירה הדוברת, "אין לנו את הסמכות לפתוח בחקירה של חברי כנסת ושרים, אלא אנחנו מחויבים להעביר את המידע ליועץ המשפטי - וריכזו את המידע כדי לוודא שהכל אכן דווח. אנחנו רוצים לוודא שאנחנו עושים הכל כמו שצריך, זה הכל", הוסיפה.

"אני רוצה להפריך את הרעיון שמשטרת ישראל אוספת מידע באופן יזום - אנחנו לא עושים דברים כאלה", הדגישה לפידות, "אנחנו לא בוחרים אדם והולכים ומחפשים עליו מידע. עם זאת, אם מגיע אלינו מידע אנחנו בודקים אותו. זו החובה שלנו".

הדוברת הוסיפה כי חקירת ההדלפה כבר החלה. "אנחנו לא יכולים לחקור את עצמנו, ולכן העברנו את זה לגור ים המוסמכים", הבהירה, "אם מישהו מאגף החקירות, בין אם הוא עדיין בשורות המשטרה ובין אם לא, עשה כזה דבר אנחנו רוצים להוקיע את זה. מדובר בפגיעה בוטה בשלטון החוק".

המסמך, שנחשף לראשונה בערוץ 10, מכיל המכיל מידע פלילי לכאורה שיש בידי אגף החקירות במשטרה על 120 חברי הכנסת ביוני 2014. לפי הפרסום, ראש אגף החקירות והמודיעין, ניצב מני יצחקי, הורה על הכנת מסמך ובו ריכוז המידע המודיעיני שנמצא במערכת בעניינם של חברי כנסת ושרים. בין היתר, במסמך הופיע מידע בגין ביצוע עבירות פליליות לכאורה על ידי השר הממונה על המשטרה, גלעד ארדן.