ספיר ניסני
צילום: קשת

ספיר ניסני, העיתונאית בת ה-24 שחשודה כי שפכה בכוונה שמן רותח על אמה, תשוחרר למעצר בית של שבועיים בהסכמת המשטרה. "לכל אורך הדרך ספיר טענה כי מדובר בתאונה מצערת וכי לא הייתה לה כוונה לפגוע באמה", אמר עו"ד גיא עין צבי שמייצג את ספיר מטעם הסניגוריה הציבורית. עם שחרורה למעצר בית גוברת ההערכה כי ניסני לא תואשם בניסיון רצח.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בית המשפט הטיל על ניסני תנאים מגבילים. בין היתר נאסר עליה ליצור קשר אמה ועם אחיותיה למשך 30 יום ונאסר עליה ליצור קשר עם יתר המעורבים בתיק. כמו כן נאסר על ניסני להעניק ריאיונות לכלי התקשורת למשך שבועיים.

בשבוע שעבר ביקשה המשטרה להאריך את מעצרה של ניסני. "הקורבן לא יכולה לדבר", אמרה נציגת המשטרה בדיון שהתקיים בשבוע שעבר. "היא מאושפזת במצב קשה, מונשמת ומורדמת. באמצעות המסמכים האחרונים שנותרו לנו מהקורבן בכתב ידה, אפשר בעיקר להתרשם מהמצב בבית ומהמסוכנות המידית של החשודה כלפי הקרבן".

"איך זה יכול להיות שכתוצאה מנפילה בשוגג, מגיעים למצב כזה של גוף שהוא שרוף כמעט לגמרי, החל מהקרקפת שלו, כלפי מטה?", היא תהתה בפני השופטת. "לא הצגתי לה תמונה. שאלתי אותה (את ספיר ניסני) אם היא רוצה לראות, היא שמה ידיים על הפנים ואמרה 'אל תראי לי'. היא לא ראתה".

מנגד, פרקליטה של ניסני, עו"ד גיא עין-צבי, אמר כי "בית המשפט יבין שתכלית המעצר לצורכי החקירה היא אחת: פשוט לשבור את ספיר. אני משוחח איתה ארוכות, כל המטרה היא לזעזע אותה. בעימות אמרה לה האחות 'נפלה לה האוזן, נפלו לה השפתיים'. אני רוצה לדעת אם המשטרה עושה יד אחת עם קסם, האחות, ויש משקעים".