גבר בן 37 נפצע הבוקר (ראשון) קשה בפיצוץ ברכבו ברחוב דוד אלעזר שבאור יהודה. אשתו ושני ילדיו של הפצוע היו עמו בתוך כלי הרכב ונפגעו באורח קל. הרקע לפיצוץ - פלילי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

צוות מד"א שהגיע למקום פינה את הפצוע לבית החולים תל השומר, כשהוא סובל מפגיעות בחזה ובגפיים, והעניקו טיפול רפואי גם לבני משפחתו שהיו במכונית. "הפצוע שכב על המדרכה בסמוך לרכב", סיפר אסף, חובש מד"א שטיפל באיש. "הוא היה בהכרה עם חבלה בחזה ופציעות מדממות בגפיים. הענקנו לו טיפול רפואי ראשוני בשטח והוא פונה במהירות בניידת טיפול נמרץ לבי"ח תל השומר כשמצבו מוגדר קשה".

"מיד עם הפיצוץ יצאתי החוצה והוא היה בהכרה", סיפר קובי, עד ראייה להתרחשויות במקום. "הילדים שלו ואשתו כבר היו במרחק של כמה מטרים מהאוטו, והוא צעק לעברם 'תתרחקו'. אשתו צעקה אף היא: 'תעזרו לבעלי', כשאנשים נוספים סייעו לה להרחיק את הילדים עד ששוטרים הגיעו".

הרכב שהתפוצץ, הבוקר (צילום: מבצעי מד"א)
פיצוץ ברכב באור יהודה: גבר נפצע קשה | צילום: מבצעי מד"א

מחקירה ראשונית עולה כי הפצוע בפיצוץ הותקף גם בשנת 2010 בשל חובות כבדים שצבר כתוצאה מהימורים. האיש פנה למשטרה לאחר שהנושים איימו עליו ותקפו אותו, ובשנת 2011 הוגש נגדם כתב אישום.

הפיצוץ באור יהודה התרחש כשבוע לאחר שחוסל שי שירזי, בנו של ריקו שירזי העומד בראש ארגון פשע. כוחות גדולים שהגיעו לזירת החיסול הבחינו ברכב בו ישב שירזי עם נוסע נוסף, שנפצע קל ברגליו, והשוטרים פתחו מיד במצוד אחר היורים.