משטרת ישראל הוזעקה לכפר יפיע שבצפון הארץ לאחר שעל פי החשד בוצעה שם במהלך הלילה פעולת "תג מחיר". כשהגיעו השוטרים למגרש לכלי רכב מסחריים ומשאיות בכפר, הם גילו שם שני כלי רכב שהוצתו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

לצד הצתת כלי הרכב, רוססו על שלושה רכבים נוספים הכתובות "תג מחיר" ו"נקמה". בסרטוני האבטחה של המקום תועדו שני חשודים רעולי פנים כשהן מציתים את הרכבים ונמלטים מהמקום. המשטרה הגיעה לזירה, אספה ממצאים ופתחה בחקירת האירוע.

מכונית שהוצתה ביפיע
אחד הרכבים שהוצתו | צילום: מוסא בסול סונארההכתובת
הכתובת "נקמה" רוססה על המשאית | צילום: מוסא בסול סונארה

רק אתמול נבדק בחשד ל"תג מחיר" נוסף בירושלים לאחר שגאדא דרוויש, סטודנטית לתואר שני במכללת דוד ילין בעיר, חזרה למכוניתה אחרי יום לימודים במכללה, ומצאה את ארבעת גלגלי המכונית מנוקבים. בנוסף, הכתובת ת"מ על הרכב, ככל הנראה ראשי תיבות של "תג מחיר".

"חניתי בסמוך לבתים בשכונה, כי לא תמיד יש חנייה במכללה", סיפרה דרוויש לחדשות 2 Online. "זו לא הפעם הראשונה שאני חונה שם. כשחזרתי אחרי הלימודים מצאתי את כל הגלגלים מפונצ'רים. רואים שמישהו חיבל בהם בכוונה עם סכין חדה. התקשרתי למשטרה מיד, וכשהם באו אמרו שלא בטוח שמדובר בתג מחיר אבל זה נראה כמו הסימנים שלהם".

דרוויש סיפרה כי בתחילה חשבה שאכן מדובר רק בתקר בגלגל. "הייתה איתי חברה נוספת שישר חשדה שמדובר בפעולת תג מחיר", שחזרה. "פניתי גם למכללה וראש המחלקה כתב עבורי מכתב גינוי ושלח לכל הסטודנטים. אני נגד אלימות מכל סוג שהוא, מצד ערבים ומצד יהודים. אני מחנכת בכיתה ג', רק לסובלנות ולחיים משותפים. אני לא מבינה למה לעשות דבר כזה".

"היינו עדים בשנתיים האחרונות להתפשטות פעולות טרור תג מחיר גם כנגד אזרחים ערבים בישראל, במטרה להסלים את המצב ולשרת אג'נדה של יותר שנאה ועוינות בין הציבור היהודי והערבי בארץ", מסר עו"ד נדאל עות'מאן, ראש המטה למאבק בגזענות. "על המשטרה וכוחות הביטחון לפעול לסיכול פעולות שנאה אלה ולהביא את המבצעים והמתכננים לדין בפני הערכאות המשפטיות הרלוונטיות. אנו קוראים לציבור היהודי והערבי בישראל לעשות הכל למניעת הסלמה ולהרגעת הרוחות".