רונאל פישר ורות דוד
פגישת השיבוש. פישר ודוד | צילום: פלאש 90 - יהונתן סינדלר

פגישת השיבוש - ההסתבכות של רונאל פישר ורות דוד. הערב (חמישי) פורסם לראשונה במהדורה המרכזית אודות הפגישה שבה ניסו עורך הדין ושותפתו, פרקליטת מחוז תל אביב לשעבר עו"ד רות דוד, לשבש את החקירה נגדם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מדובר בפגישה שהתקיימה בעקבות תקלה חמורה מאוד שהתרחשה לאחר פיצוח הטלפון הנייד של פישר. מתברר, כי כשחוקרי המחלקה לחקירות שוטרים הצליחו לפצח את האפליקציה בסלולרי של פישר, הם היו צריכים להגיש בקשה לבית המשפט כדי לקבל צו חיפוש במחשבו.

אלא שבשל תקלה, הבקשה לצו נשלחה מבית המשפט בירושלים היישר למשרדו של פישר. שם, לכשהתקבל הפקס - הבינו פישר ושותפיו כי החוקרים עלו עליהם. בפגישה הסודית, שכללה את פישר עצמו, רות דוד, עדת המדינה ושלושה עורכי בכירים ממשרדו של פישר - הם התכוננו לחקירה ולמעצר הצפוי.

הורשע ונשלח לכלא. ערן מלכה
מסר מידע כוזב על ניצב. מלכה | צילום: פלאש 90 - מרים אלסטר

רפ"ק מלכה העביר מידע כוזב למשטרה

בתוך כך, רב-פקד ערן מלכה, קצין המשטרה החשוד שהעביר לפישר מידע על חקירות ומבקש להפוך לעד מדינה, אמר לחוקרי מח"ש כי בידיו חומר נגד ניצב במשטרה המכהן בתפקיד רגיש ביותר.

מלכה מסר חומר מפליל לטענתו, שלפיו אותו קצין פגש חשוד בפרשה רגישה ערב חקירתו והכין אותו לקראתה. זמן קצר לאחר מכן התברר כי המידע שנמסר כוזב ומופרך ובמח"ש שללו אותו על הסף.

אתמול נעצרה עו"ד דוד, החשודה בתיווך לשוחד ובשיבוש הליכי משפט. הדבר עורר תדהמה בפרקליטות מאחר שהייתה פרקליטת צמרת ומעצרה הוארך אתמול בשלושה ימים. דוד חשודה שקיבלה מידע מקצין המשטרה רפ"ק ערן מלכה, שבאמצעותו הכינה חשודים לחקירות.

עדת המדינה הפלילה את הפרקליטה הבכירה

במהלך כל חודשי חקירת הפרשה העסיק הקשר בינה לבין פישר את חוקרי המחלקה לחקירות שוטרים. שלשום היא נחקרה בעקבות מידע שסיפקה עדת המדינה בפרשה. בדצמבר 2014, לאחר חשיפת החשדות נגדו, החליט עורך דין פישר לסגור את משרדו ולהעביר את ניהול התיקים שנותרו לעו"ד דוד.

דוד שימשה במשך שמונה שנים כפרקליטת מחוז תל אביב. בין היתר היא ניהלה את החקירה נגד שר המשפטים דאז חיים רמון וספגה נזיפה ממבקר המדינה בזמנו מיכה לינדנשטראוס על כך שרמון לא עודכן בדבר האזנות הסתר.

"הלקוחה שלי כופרת מכל וכל בחשדות אליהם היא שורבבה", אמר עורך הדין יאיר גולן, המייצג את דוד. "היא משתפת פעולה באופן מלא, מסרה מיוזמתה מידע ומסכימה שחקירת מח"ש תמוצה. אני מאמין בלב שלם שחפותה תצא לאור".