יוסי מוסלי בבית המשפט (צילום: חדשות 2)
יוסי מוסלי בבית המשפט | צילום: חדשות 2

הותר לפרסום כי ראש ארגון הפשע שנעצר הבוקר בפשיטת המשטרה הוא יוסי מוסלי, החשוד בעבירות של שידול לרצח ובקשירת קשר לביצוע רצח. הערב (שני) האריך בית משפט השלום בתל אביב את מעצרו בשבועיים נוספים. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מלבד מוסלי האריך בית המשפט גם את מעצרם של אביו, נסים מוסלי, ניר ראובן, ויוי אטיאס וערן אסולין ב-10 ימים. הארבעה חשודים בעבירות דומות. לטענת המשטרה, החשודים קשרו לפגוע בעבריינים הבכירים מוטי חסין ומשה אוקנין.

במקביל להארכת מעצרם של החמישה, האריך בית משפט השלום בראשון לציון בשמונה ימים את מעצרם של אביאל ווהל, ניר דבח ומאור כהן - המשתייכים לארגונו של מוסלי. כל החשודים נחקרו בחשד לרצח וקשירת קשר לביצוע פשע.

במסגרת גל המעצרים שערכה המשטרה הבוקר נעצרו 20 חשודים המשתייכים לארגון הפשע של מוסלי, הפועל באזור המרכז. שוטרי ימ"ר תל אביב וימ"ר מרכז פשטו על מספר מוקדים ברחבי הארץ, לרבות תל אביב, אילת ורמלה. העצורים מעורבים על פי החשד בשורה ארוכה של עבירות אלימות חמורות, ובראשן שלושה חיסולים שבוצעו בשנים האחרונות על רקע סכסוכים עם ארגון הפשיעה היריב של משפחת אברג'יל.

התפנית בחקירה - בזכות עד המדינה

אחד ממעשי הרצח המיוחס לחלק מהחשודים הוא חיסולם של העבריינים אוהד פרנקו ודניאל סמרה, שנורו למוות בשנת 2012 בלב ראשון לציון. בין שאר ממצאי החקירה שקשרו את העצורים למעשה, היה גם כלי הנשק ששימש את המתנקשים בביצוע המעשה.

באותה שנה חוסל גם הצעיר בר כהן, שהוצא להורג בירי בראשו בחורשה בבת ים. בעקבות האירוע, הורה המטה הארצי של המשטרה לחלק את החקירה בין שתי היחידות המרכזיות - תל אביב ומרכז. אלה פתחו בחקירה סמויה של הפרשות תחת איסורי פרסום גורפים.

התפנית המשמעותית בחקירה חלה עם גיוסו של עד מדינה שסייע לחוקרים לקשור בין המעורבים לשלושת מעשי הרצח. בין העצורים נמנים גם מי שהמשטרה מגדירה דמויות בכירות בארגוני פשיעה.

עורך דינו של מוסלי, עו"ד מוטי כץ אמר בתגובה כי "האריכו את מעצרו של מרשי באופן מעשי, אך כמובן שלהארכת המעצר יש משמעות מוגבלת אם בכלל מהיותו אסיר. יחד עם זאת, כפי שהוסבר לי על ידי מרשי, אין לו כל קשר לעד המדינה. אני מבין שלימ"ר תל אביב יש חיבה יתרה לעדי מדינה ויש לי תחושה שגם הפעם יכול ויתברר שזהו חתול בשק ורק ימים יגידו . לגבי מוסלי אני מחוזק בדעתי. עוד אציין כי זהותו של עד המדינה והיותו עד מדינה, ידועה לציבור העוסקים בפלילי מזה חודשים ארוכים ומעבר לשנה, כך שהחשש של שיבוש הליכי חקירה איננו מעשי במקרה הזה".