שווה בדיקה: עובדים בחופש (צילום: חדשות 2)
חברת אופטיקה שלישית חשודה בעבירות מס | צילום: חדשות 2

חשדות לעבירות מס במיליונים ברשת אופטיקה נוספת: אחרי החשדות שהתגלו שלשום ברשתות "קרולינה למקה" ו"אירוקה'", נעצר היום גם סמנכ"ל הכספים של "אופטיקנה" במסגרת חקירת עבירות המס של רשתות האופטיקה באילת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אלרועי תורג'מן, בן 35 מפתח תקווה, שוחרר היום בערבות בחשד למעורבותו בעבירות הרשת על חוק אזור סחר חופשי אילת בשווי מיליוני שקלים. מעצרו של תורג'מן מגיע לאחר שבימים האחרונים נעצרו ושוחררו בערבות מנהלי אזור אילת ברשתות האופטיקה "אירוקה" ו"קרולינה למקה" בחשד לאותן העבירות.

בתחילת השבוע, פשטו עובדי מכס אילת במבצע משותף עם חוקרי מכס ומע"מ באר שבע על סניפים רבים של רשתות וחנויות אופטיקה באילת. החוקרים אספו ראיות במהלך חקירה סמויה שנמשכה מספר חודשים, ממנה עלה כי הרשתות ניצלו את חוק אזור סחר חופשי אילת המקנה פטור לעסקאות המתקיימות באילת, על מנת לגזול במרמה מקופת המדינה עשרות מיליוני שקלים במצטבר.

המנהלים הנחו את העובדים לפעול בניגוד לחוק?

על פי החשד, הרשתות מכרו משקפיים ללקוחות בפטור ממע"מ, גם כאשר המשקפיים נשלחו אל מחוץ לאילת - דבר האסור על פי חוק סחר חופשי המקנה פטור ממע"מ בעיר.

בבקשת המעצר נכתב כי מנהלי חברת "אופטיקנה" הם אלו שהנחו לכאורה את העובדים לפעול ביודעין בניגוד להוראות החוק ולבצע מכירות אך ורק בפטור ממע"מ, גם במקרים בהם החוק מחייב בו ועל בסיס זה הגישו דוח שנתי כוזב של החברה למע"מ, שכלל רק עסקאות פטורות כביכול. החקירה בפרשה בעיצומה וצפויים מעצרים נוספים.