ניידת משטרה. אילוסטרציה (צילום: פלאש 90, חדשות)
אותר בתא המטען. אילוסטרציה | צילום: פלאש 90, חדשות
תושב תל אביב, בן 60, נמצא הלילה (שישי) כפות ודקור בתוך תא מטען של רכב בשכונת א- טור שבמזרח ירושלים. הרכב העלה את חשדם של שוטרי סיור בו נהגו שני צעירים, לאחר מעצרם גילו השוטרים את האיש כשהוא כפות. השניים נעצרו.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך פעילות של שוטרי סיור, הבחינו בסמוך למעבר הזיתים ברכב מסוג יונדאי שהעלה את חשדם. השוטרים התקרבו לרכב במטרה לבדוק את נוסעיו אז הנהג החל להימלט במהירות לכיוון שכונת א-טור. השוטרים נסעו אחריו ברחבי השכונה ובאחת הסמטאות ביצע הרכב תאונה עצמית, פגע במספר רכבים חונים ונעצר. החשודים ירדו מהרכב והחלו במנוסה אולם שוטרי הסיור הצליחו לעצור אותם. מדובר בשני תושבי א-טור בני 19 ו-20.

 קצין יחידת הסיור שהגיע למקום החל לערוך חיפוש ברכב כשלפתע שמע קריאות לעזרה מתוך תא המטען. בתא המטען אותר תושב תל אביב כשהוא כפות בידיו ודקור מספר פעמיו בגופו . למקום הוזעק ניידת מד"א שפינתה אותו לביה"ח הדסה עין כרם במצב בינוני.

"התחלתי חיפוש ראשוני ברכב החשוד, שהיה ככל הנראה גנוב, לפתע שמעתי קריאות הצילו מתוך הרכב, פתחתי את תא המטען ומצאתי בתוכו גבר כבן 60 כשידיו קשורות מאחורי גבו והוא מדמם. בדקתי אותו והבחנתי במספר דקירות על גופו", אמר חאלד סלאח, השוטר שמצא את האיש. מפקח המרחב, ניצב חיים שמואלי, אמר כי "נפתחה חקירה לבירור נסיבות האירוע אולם ללא ספק ערנותם של השוטרים הצילה את חייו".

נסיבות האירוע כאמור עדיין אינן ברורות, ונבדקים כיווני חקירה כשגם רקע פלילי וגם רקע לאומני אינם נשללים בשלב זה. למרות שאף כיוון עדיין לא נשלל, השוטרים מאמינים כי הסבירות לאירוע פלילי כרגע גדולה יותר, וכך או כך במשטרה משוכנעים שפעולות השוטרים הצילו את האיש ממוות.