בנק UBS, ארכיון (צילום: רויטרס)
בנק UBS. ארכיון | צילום: רויטרס

רופא שיניים מאזור המרכז ושכיר מהצפון נעצרו בחשד להעלמת הכנסות מאחזקת חשבונות בבנק בשוויץ. לאחר המעצר, השניים שוחררו תוך הפקדת ערבויות כספיות של 250 אלף שקל לכל אחד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

סורין הרשקוביץ (62) מגני תקווה, בעליה של מרפאת שיניים פרטית בגבעתיים ומיכאל ורנר (63) מעתלית, כיום שכיר ובעברו בעל עסק לחומרי אריזה בחיפה, נעצרו במסגרת פרשת חשבונות הבנק של ישראלים ב-UBS שוויץ.

הרשקוביץ וורנר חשודים כי מאז שנת 2003 העלימו הכנסות מחשבונותיהם. יתרת חשבונו של הרשקוביץ עומדת על 700 אלף פרנק שוויצרי ושל ורנר על 400 אלף פרנק שוויצרי. בחיפושים שנערכו בבתיהם של השניים נמצאו מסמכים הקושרים כל אחד מהם לחשבון הבנק שלו.

החקירה של רשות המסים מתמקדת בחשבונות בנק המוחזקים על ידי ישראלים בבנקים שוויצרים, בהיקף של מאות מיליוני אירו. מפרטי החקירה עולה כי רוב הנחקרים בפרשה היו לקוחותיו של רוני אליאס, יועץ השקעות בבנק UBS השוויצרי. שמם של ורנר והרשקוביץ עלה ברשימה של לקוחותיו של אליאס.

השופטת שולמית ברסלב מבית משפט השלום בחיפה אישרה את הסכמת הצדדים לשחרורם של החשודים בתנאים מגבילים, בכלל זה הפקדת הערבויות ועיכוב יציאתם מהארץ למשך חצי שנה.