המפכ
המפכ"ל דנינו | צילום: פלאש 90

מפכ"ל המשטרה דוחה את טענות בני העדה האתיופית: כחודש לאחר המחאה של יוצאי אתיופיה בלב תל אביב שיצאה משליטה, ערך היום (חמישי) המפכ"ל דנינו כנס עם נציגי הקהילה, מפקדי מחוזות, מרחבים ותחנות במשטרה. במהלך המפגש הגן דנינו על פעולות המשטרה - וטען כי פעלה כשורה בכל מקרה ומקרה הנוגע לאחד מבני העדה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

דנינו דחה את הטענות שלפיהן נפתחים נגד בני העדה תיקים לא מוצדקים בנימוק של תקיפת שוטרים לכאורה ואמר כי המשטרה לא טעתה וכי "כל תיק שנפתח היה מוצדק". דנינו הודה גם שהמשטרה הופתעה מעוצמת ההתנגדות של בני העדה.

המפכ"ל הוסיף כי הוקם צוות בדיקה בראשות ניצב גילה לגזיאל שבדק את טענות בני העדה וקבע כי ניתן לסגור 62 תיקים שנפתחו לקטינים - אם הם ישתלבו בתוכניות שיקום שונות.

נציגי העדה והשוטרים בכנס, היום
נציגי העדה והשוטרים בכנס, היום | צילום:לדברי דנינו התפרצה חברת הכנסת לשעבר פנינה תמנו-שטה שהטיחה בו: "נפל לכם האסימון מאוחר מדי במשטרה. גיליתם שיש בעיה בעדה אחרי המחאות. אנחנו מצפים מכם לבדוק מחדש את התיקים שנפתחו נגד בני העדה על תקיפת שוטרים".

המפכ"ל התייחס גם לפרשה 512 המסועפת במסגרתה נעצרו בכירים בעולם הפשע, שחלקם כבר שוחררו: "אני לא מתרגש מהשחרור של חלק מהעצורים, עשינו עבודה רצינית, והתיק ייגמר בהצלחה מרובה. הוא ישנה את מפת ארגוני הפשיעה הגדולים שפועלים אצלנו".

כתבי אישום נגד ראשי ארגוני הפשע
ראשי ארגוני הפשע שנעצרו | צילום: פלאש 90 קובי גדעון, פלאש 90 יהושע יוסף, חדשות 2דנינו הדגיש כי חקירת הפרשה מתמקדת בראשי ארגוני הפשיעה וכי לא רק מבצעי ההוראות שלהם ישהו מאחורי סורג ובריח, אלא ראשי ארגוני הפשע בעצמם ובהם יצחק אברג'יל, אבי רוחן ומוטי חסין.