התקדמות בפרשת רונאל פישר: במחלקה לחקירות שוטרים מתכוונים להגיש עוד השבוע כתבי אישום נגד עורך הדין פישר ונגד רב פקד בדימוס ערן מלכה, קצין המשטרה החשוד שהעביר לו מידע מחקירות תמורת תשלום. כתב האישום יוגש נגד השניים ביום חמישי הקרוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

היום יוארך מעצרו של מלכה בהסכמת פרקליטיו, עורכי הדין עופר ברטל ועדי כרמלי. בדיון הארכת המעצר יגיש נציג המחלקה לחקירות שוטרים הצהרת תובע נגד פישר ומלכה על כוונה להגיש נגד השניים כתבי אישום.

מאחורי ההגשה המואצת של כתב האישום עומדת הכוונה להיכנס למשא ומתן מואץ עם עורכי דינו של מלכה על הסדר טיעון, שיאפשר למחלקה לחקירות שוטרים לקבל ממנו את המידע הרגיש והדרמטי שמלכה טוען כי יש בידיו נגד בכירים במשטרה.

פרקליטיו של מלכה כבר פנו בעניין למחלקה לחקירות שוטרים לפני ימים אחדים, אולם על פי הנחיות בג"ץ מתיק הרב פינטו, אין להגיע להסדרים מהסוג הזה, אלא לאחר הגשת כתב האישום.

רות דוד, ארכיון (צילום: פלאש 90 יונתן סינדלר, חדשות)
חשד נוסף נגד עו"ד רות דוד | צילום: פלאש 90 יונתן סינדלר, חדשות

חשד נוסף נגד עו"ד רות דוד

במקביל, ממשיכה החקירה של מעורבותה של פרקליטת מחוז תל אביב לשעבר רות דוד בפרשה. במחלקה לחקירות שוטרים בודקים האם דוד, החשודה בתיווך לשוחד ובשיבוש מהלכי משפט, הציעה לבכיר בפרקליטות תל אביב - עורך הדין ניסים מרום - לפרוש מתפקידו בניסיון להשפיע על החקירה נגד הקבלן יאיר ביטון.

דוד הכירה את מרום מתפקידה הקודם כפרקליטת מחוז תל אביב ועל פי החשד פנתה אליו לאחר שגילתה כי הוא מלווה את חקירת פרשת ב. יאיר וכי הוא עומל על הכנת כתב האישום. בפנייתה הציעה דוד למרום לעזוב את תפקידו בפרקליטות לטובת משרת יועץ משפטי בחברה גדולה.

"נבדק חשד שהמהלך נועד לנטרל את מרום מהמשך טיפול אפקטיבי בתיק", אמרו במשרד המשפטים. מרום נחשב לתובע חריף ומצליח ובמח"ש בודקים האם הצעתה של דוד נועדה להחליש את צוות החקירה של ביטון ולשבש את החקירה נגדו.

בעקבות החשדות זומן הפרקליט מרום למסירת עדות כתשתית להמשך החקירה. במשרד המשפטים הדגישו כי מרום דיווח לממונים עליו על ההצעה שקיבל מדוד בזמן אמת וכי לא נחקר באזהרה ואינו חשוד בדבר.