חשיפת פרשת 512 הפתיעה את ראשי ארגוני הפשע שנעצרו בחשד למעורבות בה, כמו גם את בני משפחותיהם. כיממה לאחר גל המעצרים המתוקשר, מכחישה רעייתו של העבריין הבכיר מאיר אברג'יל את המיוחס לבעלה וטוענת כי הפרשה כולה היא קמפיין מתוכנן לשיקום תדמיתה של המשטרה. "היו כבר מקרים של פרשות עם עדי מדינה שהסתיימו בלא כלום, ואפילו בזיכוי מוחלט".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על רקע הפרסומים סביב הפרשה שלדעת יודעי דבר צפויה "להרעיד את המדינה", תוהה רינת אברג'יל על הקשר שמנסה לעשות המשטרה, לטענתה, בין בעלה מאיר לבין האירועים המתוארים בפרשה. "זו תחושה של עוול נוראי שנעשה לבעלי", היא אומרת בריאיון לחדשות 2. "מאיר נכון להיום הוא איש עסקים, שעושה עסקים חוקיים, ישרים ולגיטימיים".

יחד עם מאיר נעצרו בפרשה שניים מאחיו; יצחק ואייבי, החשודים על פי המיוחס להם בשלושה מקרי רצח של חפים מפשע במהלך שני ניסיונות התנקשות כושלים בעבריין זאב רוזנשטיין, ובעבירות של סחר בינלאומי בסמים. גם החשדות החמורים נגד בעלה אינם מצליחים לזעזע את רינת, שטוענת כי מדובר בניסיון של המשטרה להסית מעליה את תשומת הלב הציבורית בעקבות שערוריות המין של בכיריה.

"לא סתם העיתוי הוא כרגע", היא טוענת. "אנו עדים לאחרונה למקרים המעידים על הריקבון שבתוך המשטרה. אני מתכוונת לרות דוד, ולהטרדות המיניות של כל הניצבים שנמצאים במעצרים. התדמית של המשטרה בציבור כל כך נמוכה וברור שהם מנסים ליצור רושם".

ירצה 5 שנות מאסר (צילום: מוטי קמחי, חדשות)
איש עסקים לגיטימי? מאיר אברג'יל | צילום: מוטי קמחי, חדשות

גם העובדה כי עיקר פרטי החקירה נסמכים על עדויות ועל הקלטות שביצעו עדי מדינה בפרשה לא מצליחה להדאיג את אברג'יל. "היו כבר מקרים של פרשות עם עדי מדינה שהסתיימו בלא כלום, ואפילו בזיכוי מוחלט", היא אומרת. "מאיר בעלי לא גרם למותם של אותם אנשים, ואני אומרת את זה חד משמעית. כשאני ומאיר יושבים ורואים מקרים כאלה בטלוויזיה, אני רואה כמה הוא מצטער וכמה הוא מגנה אירועים כאלה".

אמש האריך בית משפט השלום בראשון לציון את מעצרם של ארבעים החשודים שנעצרו בפרשה, ובראשם ראשי ארגוני הפשע – יצחק אברג'יל, אבי רוחאן ומוטי חסין, שצפויים להעביר את השבועיים הקרובים במעצר.