אילוסטרציה (צילום: פלאש 90, יעקב נעמי)
אילוסטרציה | צילום: פלאש 90, יעקב נעמי

התפתחות בפרשת הרב המקובל: חמש נשים נוספות הגישו היום (ראשון) תלונה במשטרת מחוז מרכז נגד הרב יהושע אוזן, תושב רמלה, החשוד בביצוע עבירות מין בנשים שהגיעו לקבל ממנו ייעוץ וסיוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אוזן נעצר בתחילת השבוע שעבר בחשד שביצע מעשים מגונים והטריד מינית שתי נשים שנועצו בו עקב בעיות בתחום הזוגיות ובתחומים נוספים. על פי החשד, את אחת הנשים תקף בביתה ואישה נוספת תקף בקליניקה שלו.

המשטרה ביקשה בשבוע שעבר לחשוף את שמו ותמונתו של הרב, מתוך תקווה כי הדבר יוביל נשים נוספות להתלונן. חמש המתלוננות החדשות, שטענו כי הרב אנס אותן כשהגיעו אליו לקבל טיפול, סיפרו בחקירתן כי אזרו אומץ להגיש תלונה בעקבות פרסום הפרשה.

עם זאת, צוות החקירה מתקשה בשלב זה לשכנע את שתי המתלוננות הראשונות להתעמת עם הרב. גורמים המקורבים לחקירה אומרים כי בשל מצבן הרגשי הקשה הן חוששות מהמפגש עם הרב. למרות זאת אומרים החוקרים כי יש בידיהם די ראיות כדי להתקדם בחקירה.

"אנחנו מאמינים בחפותו של מרשי", אמר סנגורו אשר חן. "כל מה שהוא עשה זה לתת עזרה לנשים שפנו אליו". ב', מטופלת אצל הרב מזה ארבע שנים, טענה בשיחה עם חדשות 2 Online כי היא משוכנעת שהתלונות נגד הרב הן עלילות. "אני לא מאמינה לשום תלונה", אמרה. "מעלילים עליו בגלל הירושה שהוא קיבל מאלמנה שטיפל בה".

עם זאת, חברתה של ב' טוענת כי ישנן שמועות רבות סביב התנהלותו של הרב וכי לא הופתעה ממעצרו. "כולם מדברים על כך שיש לו ידיים ארוכות ועיניים גדולות", אמרה. בשבוע שעבר האריך בית המשפט את מעצרו בשמונה ימים וביום שלישי הקרוב הוא יובא לדיון נוסף בהארכת מעצרו. בצוות החקירה מאמינים שישנן נשים נוספות שנפלו קורבן למעשי הרב ומצפים לפניות נוספות.