חייל צה"ל המשרת בחיל התקשוב הותקף על ידי שוטרים בחולון ולאחר מכן נעצר מסיבה שאינה ברורה - כך עולה מתיעוד של מצלמות האבטחה שהוצבו סמוך למקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

התקרית החלה לאחר שהחייל, ד' בן ה-19, עבר עם אופניו ברחוב שנסגר לתנועה. החייל, שניסה לברר מדוע הרחוב נחסם, נראה משוחח עם שוטר יס"מ שהוצב במקום. השוטר נראה דורש מהחייל לעזוב, ומיד לאחר מכן מתחיל להכות אותו נמרצות.

בתיעוד נראה שוטר נוסף, שמצטרף אל שוטר היס"מ, שהחל אף הוא להכות את החייל ולסייע במעצרו. ד' נלקח לתחנת המשטרה ונשלח לתא המעצר בגין תקיפת שוטרים.

כעבור מספר שעות קיבל אחיו של ד' שיחה מתחנת משטרת בת ים, בה נאמר לו כי אחיו נעצר. האח הזדרז לתחנה יחד עם מספר בני משפחה בניסיון לברר מדוע אחיו עצור. בתחנה הסבירו כי החייל תקף באגרסיביות שוטרים.

קרוב משפחתו של החייל: "לא האמנתי שאני בישראל"

אחד מתושבי הרחוב בו התרחש המעצר יצר קשר עם משפחת החייל וסיפר כי בידיו סרטון ממצלמה שהציב, ובו נראית השתלשלות האירועים. בני המשפחה נותרו המומים לאחר שהבינו על פי הסרטון כי בנם החייל כלל לא תקף את השוטרים.

"כשראיתי את הסרטון לא האמנתי שאני בישראל", סיפר אחיו של ד'. "הייתי בטוח שעובדים עלי, שזה סרטון מארה"ב ששוטרים לבנים מכים ללא סיבה נראית לעין אזרחים שחורים. רק לפי מדי צה"ל הבנתי כי מדובר באחי".

ממשטרת ישראל נמסר כי האירוע החל בעקבות חשד לחפץ חשוד בחולון. "העולה מהסרטון הנצפה לא עומד בקנה אחד עם ערכי משטרת ישראל ואנו מגנים התנהגות מעין זו", אומרים במשטרה. "חומר החקירה הועבר למחלקה לחקירות שוטרים".