בנימין נתניהו וארי הרו
צילום: פלאש 90, מרים אלסטר

המלצות המשטרה נגד נתניהו: יממה לאחר פרסום המלצות המשטרה, מתפרסמים פרטים חדשים על פרטי החקירה. מהפרטים עולה כי עד המדינה ארי הרו, מסר הקלטות - גם במסגרת חקירת תיק 2000. במקביל - במשטרה מעריכים: הפרקליטות תסיים את בדיקת תיקי החקירה בתוך כ-8 חודשים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

עד המדינה ארי הרו מוגדר כאחד העדים המשמעותיים בשני התיקים שנחקרו נגד רה"מ נתניהו ובהם הוחלט במשטרה להמליץ על הגשת כתב אישום. כעת מתברר שהרו העביר לחוקרים מסמכים וקלטות, לא רק בתיק 2,000, אלא גם ממפגשים שהוא עצמו קיים בשליחות נתניהו בתיק 1000.

במקביל, גורם בכיר סבור שאם תיק טובות ההנאה יוביל לכתב אישום נגד נתניהו, יושג הסדר מקל עם מילצ'ן, שיאפשר לו גם להעיד בבית המשפט.

גורם בכיר במשטרה אמר היום לחדשות 2 שברמת הבקיאות והמעורבות של בכירי הפרקליטות והיועץ המשפטי לממשלה, הבדיקה בפרקליטות בתיקי נתניהו, לא צריכה להימשך יותר מ-4 עד 5 חודשים.

אם יוחלט בסיומה של הבדיקה להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה, צריך להוסיף לכך עוד 3-4 חודשים, לצורך לימוד החומר לקראת שימוע. בסך הכל, ע"פ אותו בכיר, הטיפול כולו בתיקים, אמור להסתיים בתוך כ-8 חודשים. רק להשוואה: בפרשת הולילנד, בה הוחלט להגיש כתבי אישום נגד 18 חשודים, הסתיים הטיפול בפרקליטות בתוך 7 חודשים.