רשת של סחר בנשים לזנות נחשפה: המשטרה עצרה הבוקר (שני) שבעה חשודים בהשתייכות לרשת שפעלה להבאת נשים מאוקראינה ומולדובה לישראל. על פי החשד, החשודים אף השתמשו באלימות ואיומים על מנת לכפות את רצונם על הנשים. בתיעוד פושטים השוטרים על דירות המסתור של הרשת.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מחקירת המשטרה עולה כי מדובר ברשת מאורגנת, שעסקה בייבוא נשים ארצה לצורך זנות, ללא ידיעתן, בניגוד לרצונן ותוך ניצול מצוקתן. על פי החשד מטרת החשודים הייתה להפיק רווחים כספיים מסרסור לזנות, באופן שיטתי ובתוכנית סדורה.

המעצרים בוצעו לאחר חקירה סמויה שהתנהלה בימ"ר ת"א, על פי המשטרה לכל אחד מהחשודים היה תפקיד מוגדר והיום בצהריים הם יובאו בפני שופט בבימ"ש השלום בת"א להארכת מעצרם.

מהמטה למאבק בסחר בנשים ובזנות נמסר בתגובה לפשיטה: "הניסיון בעולם מוכיח שבמדינות בהן צריכת זנות היא חוקית עולה כל העת הביקוש לקרבנות חדשות. בעקבות כך, מדינות אלה מהוות יעד מרכזי ואטרקטיבי לסחר בנשים. אנחנו מברכות על פעילות המשטרה, ומדגישות כי כדי לטפל בתופעה האיומה הזו מהשורש חייבים לאסור צריכת זנות בחוק".

"רק צמצום צריכת הזנות על ידי חקיקה יוביל לצמצום משמעותי של סחר בנשים אל מדינת ישראל, ובתוך כך יצמצם את הפגיעה המתמשכת בקרבנות הסחר והנשים המקומיות שמנוצלות לזנות. נשאר מעט יותר מחודש לסיום מושב הכנסת הקרוב. הגיעה העת ששרת המשפטים שקד תעמוד בהבטחתה ותקדם תזכיר חוק ממשלתי לאיסור צריכת זנות ושיקום שורדות זנות".