פילבר, עד מדינה נוסף המקורב לנתניהו (צילום: פלאש 90 - קובי גדעון, מרים אלסטר)
חשד: קידם אינטרסים של בזק. פילבר | צילום: פלאש 90 - קובי גדעון, מרים אלסטר

שלמה פילבר, מנכ"ל משרד התקשורת שנחשד בפלילים והושעה מתפקידו לפני כחצי שנה, שיגר היום (חמישי) מכתב בו דרש לחזור למשרד כבר בשבוע הבא וביקש שייערך לו שימוע בו יוצגו לו החשדות שמצדיקים את המשך הרחקתו - כך פורסם לראשונה במהדורה המרכזית.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

עם פתיחת החקירה נגדו ברשות לניירות ערך, הורחק מנכ"ל המשרד פילבר למשך שלושה חודשים, לבקשת הרשות. התקופה הזו הוארכה בעוד שלושה חודשים בהסכמה עם נציבות שירות המדינה ואתמול תקופת ההשעיה הסתיימה. 

אלא שכמה שעות קודם לכן, פנתה הנציבות אל פילבר והודיעה לו שהיא תבקש להאריך את ההשעיה פעם נוספת. בתגובה, שיגר פילבר - שנחשד בעבירות על טוהר המידות ועבירות ניירות ערך, מכתב לנציבות באמצעות עורכי דינו, בו אמר שמתכוון לחזור לתפקידו כבר ביום ראשון הקרוב ושהוא לא יסכים להמשך ההשעיה ללא שימוע.

נציבות המדינה: פילבר לא יורשה לחזור

במכתב הוא גם דרש שיוצגו הראיות והחשדות, שמצדיקים את המשך הרחקתו מהמשרד. לטענת המנכ"ל המושעה, החקירה למעשה הסתיימה ואין עילה להמשך הרחקתו. ההערכה בסביבת פילבר היא שהעבירות שבהן הוא חשוד קלות בהרבה מאלה שהיו בתחילתה של החקירה.

אלא שבנציבות המדינה הבהירו לחדשות 2 כי פילבר לא יורשה לשוב לתפקידו, אך כן יענו לבקשתו לערוך לו שימוע כבר בימים הקרובים, והחלטה בנושא בכפוף לשימוע.