448 שוהים בלתי חוקיים נעצרו במבצע משטרתי רחב היקף בכל הארץ לקראת חג הפסח. בנוסף, נעצרו כמאה חשודים נוספים שסייעו לשוהים הבלתי חוקיים באופנים שונים, נתפסו אלפי ביצים שיועדו להברחה לשטחי ישראל, מסוק הוחרם ואותרו מספר משחטות רכב ביהודה ושומרון.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

המבצע, שקיבל את השם "ביעור חמץ", נפתח במוצאי שבת והסתיים אתמול בהשתתפות 2300 לוחמי מג"ב, מתנדבים ושוטרים על עשרות מוקדים שונים ברחבי הארץ במקביל, תוך ביצוע צווי חיפוש ומעצרים.

מעבר ל-448 השוהים הבלתי חוקיים, נעצרו גם 17 חשודים בהלנתם, 8 חשודים בהעסקתם, 24 חשודים בהסעתם ו- 14 עצורים החשודים בפעילות טרור. בעוטף ירושלים אותרו 12 אלף ביצים שיועדו להברחה לשטח ישראל ובשטחי יהודה ושומרון נמצאו מספר משחטות רכב, 8 כלי נשק ועשרות ק"ג של סמים.

הביצים שנתפסו לפני הברחתן לישראל
הביצים שנתפסו לפני הברחתן לישראל | צילום: דוברות משטרה

כמו כן, בחיפוש שנערך בבית בענתא שמצפון לירושלים, אותרה מעבדה לייצור אמל"ח ובה מספר מחרטות, עשרות חלקי נשק ביניהם עשרות קנים של אקדחים. לא רחוק משם, במנחת קלנדיה, הבחין צוות של מג"ב עוטף ירושלים במסוק נטוש.

בבדיקה התברר שמדובר במסוק שנחת במקום באופן לא חוקי כשעליו היו 2 חשודים שנחתו ללא האישורים הנדרשים וללא רישיון טייס. חשודים שככל הנראה אף נחתו לפני כשבוע באותו המקום אך עם מסוק אחר. המסוק הוחרם והחשודים נעצרו.

במושב נועם שבמועצה האזורית שפיר הסמוכה לקריית גת, אותרה משחטת בשר לא חוקית בה תפסו הכוחות כחצי טון בשר לאחר שחיטה שחורה, בשר שהוחזק בתנאים ירודים שעלולים להביא לסיכון בריאות הציבור. בנוסף אותרו מאות פגרים של כבשים ופרות וכ- 100 כבשים ועיזים לא מסומנים שהועברו להסגר.

"מדובר במבצע רחב היקף ששילב כוחות משטרה רבים ומגוונים שפעלו לחיזוק ביטחונו של האזרח הנורמטיבי בישראל", נמסר מדוברות המשטרה. "משטרת ישראל תמשיך לפעול לשמירה על ביטחונם, שלומם ורכושם של אזרחי ישראל הנורמטיביים, הכל תוך שמירה על שלטון החוק בכל מקום ובכל זמן".