התחקיר הוביל לחקירה: הרשות להגנת הפרטיות שבמשרד המשפטים פתחה היום (ראשון) בחקירה פלילית כנגד עיריית קרית מוצקין וראש העיר חיים צורי. החקירה נפתחה בעקבות פרסום התחקיר ב"מהדורת סוף השבוע" של החדשות בו הוצגו טענות שראש העיר מחזיק מאגר מידע לא חוקי.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בעקבות שידור התחקיר הגישו התנועה לאיכות השלטון תנועת יושרה לישראל תלונות ליועץ המשפטי לממשלה ולמפכ"ל רוני אלשיך. "במסגרת הכתבה נטען כי בהוראתו הישירה ובהתערבותו של מר צורי מפעילה העירייה מאגר נתונים ממוחשב, שאינו רשום כדין", נרשם במכתב של התנועה לאיכות השלטון. "במאגר פרטים אודות תושבי העיר לרבות כתובות מגורים, מספרי טלפון, כתובות דוא"ל ולעיתים אף מקומות עבודה וקשרי משפחה".

"המאגר מכיל מידע רגיל אודות תושבי העיר, מסווג אותם לפי נטייתם הפוליטית ולפי קבוצת האלקטורט אליה הם משתייכים, ובנוגע לרבים מהם מתועדות במאגר הערות אישיות ורגישות", הוסיפו בתנועת יושרה לישראל. "פרט לחדירה לפרטיות של התושבים, ניתן לאתר בנקל בין ההערות כאלו המעלות כשלעצמן חשד למעשים לא כשרים מצד מר צורי".

בתנועה לאיכות השלטון טענו גם כי צורי השתמש בכספי ציבור כדי לרכוש תכנה שנועדה לשימושו הפרטי בבחירות וכן הפעיל בכירים בעירייה לטובת קמפיין הבחירות שלו והפך אותם למגייסים, שם נרדף לקבלני קולות של צורי.

בתחקיר "מהדורת סוף השבוע" נחשף כי צורי בן ה-74, שעומד בראש העירייה כבר 25 שנים מחזיק מאגר מידע לא חוקי הכולל פרטים אישיים על כל תושב בעיר. בין היתר התושבים חולקו במידע לתומכים או לא תומכים בראש העיר ותועדה כל עזרה שניתנה מראש העיר צורי לתושבים ברמה האישית. כמו סיוע בכיסאות לשבעה או סיוע בוועדה לתכנון ובנייה או ביטול דוחות.