ארדן מתעקש להביא למינוי אדרי. ארכיון (צילום: פלאש 90, יהונתן סינדל, הדס פרוש, חדשות)
חילוקי הדעות הסתיימו? אלשיך ומנדלבליט | צילום: פלאש 90, יהונתן סינדל, הדס פרוש, חדשות

פחות מיממה לאחר שגורם בפרקליטות המדינה מתח ביקורת חריפה על התנהלות המשטרה בכל הקשור לפרסום ההמלצות - הפרקליטות מבהירה באופן רשמי: ההמלצות פורסמו בהתאם להנחיית היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"למען הסר ספק, פרסום הודעת משטרת ישראל על סיום החקירה בפרשות 1000 ו-2000 נעשה בהתאם להנחיית היועץ המשפטי לממשלה", נמסר. "הדבר נעשה באישור היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה מראש, כנדרש וכמקובל".

עוד נמסר כי "היועץ המשפטי לממשלה ופרקליטות המדינה פועלים בתיאום מלא ובשיתוף פעולה מצוין עם משטרת ישראל. מובן כי העמדה המשפטית לגבי תיקים אלה תגובש רק לאחר בחינה יסודית של הראיות שנאספו בחקירה בידי גורמי התביעה, וכל פרסום אחר בעניין זה הוא באחריות המפרסם בלבד".

מחאת רשת נגד רה"מ (צילום: אלכס קולומויסקי, פלאש 90, חדשות)
הפרקליטות: "ההמלצות נופחו". נתניהו | צילום: אלכס קולומויסקי, פלאש 90, חדשות

אמש מתחו בפרקליטות ביקורת חריפה על המשטרה: "הם ניפחו את בלון ההמלצות עד הסוף, עכשיו כל נסיגה מזה תראה כהתרסקות", תיאר גורם בפרקליטות. בפרקליטות העריכו כי לא לכל הנטען במסמך ההמלצות יש כיסוי ראייתי וכי "התיק לא אפוי". במשטרה סבורים שהגשת כתב אישום נגד נתניהו יאפשר מתן הסדר מקל עם מילצ'ן - בכדי שיעיד נגד ראש הממשלה.

באשר לדרמה המשפטית שהתרחשה סביב פרסום ההמלצות, טענו בפרקליטות כי "במשטרה ניסו לייצר ספין כאילו היועץ המשפטי מנדלבליט מעכב את הפרסום" . הגורם הוסיף: "הטירוף לפרסם את ההקלטות אתמול לא ברור לנו. במשטרה הכניסו את היועץ לסיטואציה לא אפשרית". עם זאת, במשרד המשפטים הבהירו כי לא יהיו "קיצורי דרך" והיועץ המשפטי מנדלבליט יכנס לתמונה רק אחרי שיועברו לו כל חוות הדעת של גורמי המקצוע בפרקליטות.