תמלילי נתניהו נחשפים. הדיווח המלא (צילום: פלאש 90, חיים צח, חדשות)
"לחקור הדלפות מגמתיות מהחקירות" | צילום: פלאש 90, חיים צח, חדשות

שרה ויאיר נתניהו הגישו אתמול (רביעי), באמצעות עורך דינם יוסי כהן, תלונה למחלקה לחקירות שוטרים בדרישה לחקור הדלפות "מגמתיות וכוזבות לאמצעי התקשורת". לפי פרטי התלונה, שעות ספורות לאחר סיום חקירתם בלהב 433, פורסמו בתקשורת עובדות שהיו ידועות רק לחוקרים. "בדקו מי הדליף את המידע הכוזב שמצא את דרכו בכלי התקשורת", כתבו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בתלונה שהגישו רעייתו ובנו של ראש הממשלה נתניהו נכתב כי "מיד לאחר סיום החקירה החל מחול שדים שקרי, מתוזמן ומתוזמר סביב חקירתם בכלי התקשורת". במשפחת נתניהו התלוננו על פרסום חלקי ציטוטים מדברים שאכן נאמרו בחקירה, שהיו ידועים רק לחוקרים ולשרה ויאיר נתניהו.

התלונה פירטה מספר דוגמאות לעובדות שהיו ידועות רק לחוקרים, כגון "העובדה שיאיר נתניהו נחקר במשרדי הרשות לניירות ערך, טיב החשדות נגדו, גרסותיהם של השניים לגבי הודעות מטלפונים ניידים שנשלחו וכו'".

נתניהו לצד אלשיך (ארכיון) (צילום: פלאש 90 , Miriam Alster, חדשות)
"טענות מגוחכות מצד המפכ"ל" | צילום: פלאש 90 , Miriam Alster, חדשות

באמצעות עורך הדין יוסי כהן, הפנתה שרה נתניהו אצבע מאשימה גם כלפי מפכ"ל המשטרה, רוני אלשיך. "בחקירתה הקודמת הודלף כי היא נחקרת באזהרה, ומפכ"ל המשטרה הפנה אצבע מאשימה כלפי שרה נתניהו בטענה שההדלפה נעשתה על ידה במהלך הפסקה בחקירתה ולאחר שחוקרי המשטרה הזהירו אותה בפתח חקירתה". בתלונה נטען: "מדובר בטענה מגוחכת. העובדה שהיא עומדת להיחקר באזהרה פורסמה 4 ימים לפני מועד חקירתה".

בסיכום התלונה, שרה ויאיר נתניהו הביעו את דרישתם לפתיחה בחקירה. "אנו מבקשים מכם כי תחקרו את העבירות שבוצעו ותבדקו מי הדליף את המידע הכוזב שמצא את דרכו לתקשורת".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: אין בכוונת המשטרה להיגרר אחר פעולות שתכליתן לפגוע בחובת המשטרה להגיע לחקר האמת.

ביום שני האחרון: יום מורכב של חקירות בתיק 4000

ביום שני נחקרו ביחידת להב 433 ראש הממשלה בנימין נתניהו, רעייתו שרה ובנו יאיר - במסגרת חקירת פרשת בזק (תיק 4000). מדובר היה בחקירה משולבת, כשבמקביל לבני משפחת נתניהו נחקרו גם בני הזוג אלוביץ' ומנכ"לית "בזק" סטלה הנדלר.

שני עדי המדינה, ניר חפץ ושלמה פילבר, שהו בחדרים סמוכים במהלך כל החקירות. בכירי אגף החקירות עקבו בחפ"ק מיוחד שהוקם בלהב 433 אחר תוצרי החקירות, והנחו ועדכנו בזמן אמת את החוקרים השונים בתשובות שמסרו החשודים. ראש הממשלה נחקר במעונו בירושלים, בזמן שרעייתו ובנו יאיר נחקרו במשרדי להב 433 בלוד. במקביל נקרא ללהב 433 גם דוד שרן, לשעבר ראש לשכת רה"מ, שמסר עדות פתוחה בתיק 3000. שרן, החשוד בפרשה, נחקר באזהרה בחשד למעורבות בקבלת שוחד.

עדי המדינה נגד נתניהו, חפץ, פילבר והרו (צילום: מרים אלסטר / פלאש 90, חדשות)
עדי המדינה | צילום: מרים אלסטר / פלאש 90, חדשות
אלוביץ' וחפץ בהארכת המעצר (צילום: החדשות)
אלוביץ' וחפץ בהארכת המעצר | צילום: החדשות

חקירתו האחרונה במשטרה של רה"מ נחשבת משמעותית, אם כי ההערכה הכמעט ודאית היא שזו לא תהיה חקירתם האחרונה של הזוג נתניהו בפרשה וכנראה גם לא של בנם יאיר. מטעם המשטרה נמסר כי החקירה מתנהלת בליווי ופיקוח של פרקליט המדינה ובאישור היועץ המשפטי לממשלה. 

בהודעה משותפת של רשות ניירות ערך ודוברות המשטרה נמסר בסיום החקירה כי "הרינו לאשר כי ראש הממשלה, רעייתו ובנו נחקרו במשך מספר שעות וזאת במסגרת חקירה המנוהלת בלהב 433 וברשות ניירות ערך. החקירה מתנהלת בליווי ופיקוח של פרקליט המדינה ובאישור היועץ המשפטי לממשלה".