הקלטת שיחה בין שני קצינים בכירים במשטרה מעוררת סערה באגף החקירות והמודיעין, כשבמרכזה תלונות על התנהלותו של ראש אגף החקירות היוצא, ניצב מני יצחקי. בשיחה, שהתקיימה לפני שנתיים בין תת ניצב גיא ניר, ראש חטיבת המודיעין, לבין תת ניצב לילי באומהאקר, נשמעו השניים קובלים על כך שיצחקי מבצע "סיכול ממוקד" ומתנהל באופן המזכיר "ארגון פשע".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

בימים האחרונים החליט המפכ"ל להדיח את תנ"צ ניר משירות במשטרה. בתגובה הוא העביר מכתב חריף לשר לביטחון הפנים ובו הוא טוען שמפקדו הישיר, מני יצחקי, התנכל לו לאחר שחשף אי סדרים באגף. למכתב הוא צירף את ההקלטה המדוברת. יצוין כי ההקלטה מתפרסמת בעיתוי רגיש, בזמן שיצחקי מחבר את מסקנות המשטרה בעניין חקירות ראש הממשלה בנימין נתניהו.

גיא ניר: "לפני בערך שלושה שבועות זומנתי לרוני אלשיך לריאיון שיחת היכרות. בשיחה פתחתי בפניו חלק מהתרבות הארגונית ומה שקורה ואיך הוא מתנהל".

לילי באומהאקר: "אני יודעת שאתה פתחת כי אני הוספתי. אני אהיה כנראה הבאה על הסיכול הממוקד..סיפרתי לו על האיום. מני איים עליי. לקבל טיפול כמו דומרני. שמי שהוא ימצא שעשה יקבל טיפול כמו של דומרני".

שידור ישיר (צילום: הדס פרוש, פלאש 90, חדשות)
רב ניצב רוני אלשיך | צילום: הדס פרוש, פלאש 90, חדשות

תת ניצב ניר טוען כי יצחק, ומפקד להב 433, רוני ריטמן, החליטו להתנכל לו אחרי שחשף בפני המפכ"ל המיועד התנהגות בעייתית שלהם. בהמשך השיחה הסביר ניר שנפתח נגדו הליך משמעתי אחרי הפגישה עם אלשיך. באומהאקר השיבה לכך: "הוא עושה לך סיכול ממוקד".

בשיחה אף טען ניר שאנשי אגף החקירות סיכלו את מינויו של גל הירש לתפקיד המפכ"ל באופן הגובל לדבריו בקשירת קשר פלילי.

מהמשטרה נמסר בתגובה לדברים: "בניגוד מוחלט לדבריו, העובדות הן כי הדיווח על אי הסדרים בחטיבת המודיעין היו נגד תנ"צ גיא ניר, והניסיון המגוחך שלו להציג כאילו הוא היה זה שדיווח עליהם, מציגים את אופיו האמתי ואת שקריו.

"העובדות מדברות בעד עצמן. נגד ניר התנהל הליך של קצין בודק עקב אי סדרים בחטיבה תחת פיקודו. עריצות, שקרים, טיוח ואף חמור מכך - מערכת יחסים לא ראויה ולא מקובלת בעת ששימש ראש החטיבה לבין העוזרת האישית שלו, שבגינה ועקב מעשיהם הוגש נגדם כתב אישום ומשפטם נערך בימים אלו.

לצערנו גיא ניר בוחר להמשיך ולהכפיש קצינים אחרים בניסיון לנקות את עצמו מהתנהגות פסולה. נציין כי הדברים המובאים בשמו של ניצב מני יצחקי אינם מאפיינים את סגנון הדיבור שלו, את יחסו לפקודיו ובוודאי שלא את פועלו אב השנים במלחמה בארגוני הפשיעה".

מעורך דינו של ניר, יובל יועז, נמסר: "תת ניצב גיא ניר הוא קצין משטרה ותיק ומוערך, אשר שירת בתפקידי מפתח שנים רבות ללא רבב. הוא ימשיך להילחם על חפותו עד אשר ישוב לשירות מלא במשטרת ישראל ויוסיף לשרת שנים רבות לטובת עם ישראל".