שוטרי משטרת ישראל עצרו חשוד, תושב עכו בן 53, שהגיע למבחן התאוריה בקריית שמונה, בחשד לרמאות. על פי החשד, הוא ניסה לרמות במבחן בדרך יצירתית במיוחד: הסלקת מצלמה בבקבוק מיץ ענבים.

 לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

החשוד נתפס כשברשותו בקבוק מיץ ענבים ובתוך הבקבוק מוסתרת מצלמה, באופן מקצועי, שבעזרתה היה אמור לעבור את המבחן. בוחן במבחן התאוריה של משרד התחבורה חשד בנבחן שהתעסק באופן מוזר עם הבקבוק והחליט להזמין את המשטרה.

שוטרים שהגיעו למקום תפסו את הבקבוק, ולהפתעתם איתרו מצלמה נסתרת שהוסלקה היטב וככל הנראה באמצעותה היה אמור החשוד לשדר את התמונות לאחור ולקבל תשובות מגורם חיצוני. החשוד נעצר ובתום החקירה שוחרר לביתו בתנאים מגבילים. לדבריו הוא קנה את הבקבוק תמורת 3,000 ₪ לאחר שמספר פעמים לא הצליח לעבור את המבחן.

"זיוף במבחני תיאוריה הנו חמור ומסוכן ועלול להביא לפגיעה בגוף ובנפש שכן הזיוף מאפשר הסמכה של נהגים שאינם מכירים את החוק ואינם מוסמכים לעלות על הכביש", נמסר מדוברות המשטרה, מחוז צפון. "משטרת ישראל תפעל לאיתור אותם גורמים עברייניים המסייעים לאנשים לעבור את התאוריה באמצעות זיוף יצירתי ומתוחכם לאחר שאותם אנשים לא הצליחו לעבור את המבחן בכוחות עצמם".