כלא מעשיהו, ארכיון (צילום: עודד קרני, MAKO, חדשות)
כלא מעשיהו (ארכיון) | צילום: עודד קרני, MAKO, חדשות

פרטים חדשים התפרסמו היום (חמישי) בנוגע לתקרית בה נעצר עורך הדין הבכיר לאחר שעל פי החשד בלע פריט כלשהו שניסה להבריח ללקוח שלו. על פי הפרטים החדשים לשב"ס לא היה מידע מודיעיני מוקדם על כוונותיו של עורך הדין, והמקרה התגלה בזכות ערנותה של אחת הסוהרות במקום.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

המשטרה גבתה היום את עדותה של הסוהרת וביצעה חקירה לעורך הדין, שהועבר בסיום החקירה להשגחה במהלך הלילה במתקן שב"ס. היום הוא שוחרר בתנאים מגבילים ובדיקת המקרה נמשכת.

אותו עורך הדין הסתבך בעבר במקרה דומה כשניסה להבריח לאותו אסיר - ציפור מתה. על פי אמונה תפלה, גופת הציפור משמשת כקמע עבור האסירים שישנים עמה במיטה יום לפני דיון גורלי בבית המשפט באמונה שכך ישתפר מזלם.

גם הפעם הגיע עורך הדין לבקר את הלקוח שלו בכלא מעשיהו. בניגוד לפרסומים מוקדמים, לשירות בתי הסוהר לא היה מידע מודיעיני בדבר תכניותיו של עורך הדין. המקרה התגלה לאחר שסוהרת הבחינה בהתנהגות החריגה של עורך הדין וביקשה כוחות נוספים שיסייעו לה בבדיקה.

הסוהרים שהוזעקו למקום הזמינו כוחות משטרה שהגיעו למקום ודרשו מעורך הדין להישאר להשגחה. החשש היה שבמידה ובלע חבילת סמים, עלולה החבילה להתפוצץ בבטנו של עורך הדין ולגרום לו לנזק קשה.

עורך הדין נלקח לחקירה ועל פי ההערכות הוא לא יובא לדיון בהארכת מעצרו בבית המשפט. ההערכה הרווחת היא שעורך הדין ישתחרר בתוך מספר שעות לביתו.

עורך הדין בן ה-53 מהשרון, שייצג ארגוני פשע רבים הגיע אתמול לכלא מעשיהו שברמלה על מנת לבקר לקוח אותו הוא מייצג. במהלך הבדיקה עלה חשד כי העו"ד ניסה להכניס פריט אסור וכשהתבקש להציגו הוא הכניס אותו לפיו ובלע אותו. הוא נעצר ונלקח לחקירה.