ביטן לאחר חקירתו (ארכיון) (צילום: החדשות)
ח"כ ביטן, ארכיון | צילום: החדשות

התפתחות משמעותית נוספת חלה בחקירת החשד לשחיתות בעיריית ראשל"צ, פרשה בה מעורב גם ח"כ דוד ביטן, כך פורסם היום (ראשון). ביטן כבר נחקר 5 פעמים במסגרת הפרשה, אך טרם הותר לפרסום במה נוגעת ההתפתחות האחרונה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בשלב זה ביטן חשוד בקבלת שוחד מצטבר בסך יותר מחצי מיליון שקלים. מדובר בשתי פרשיות שנחקרות בעניינו של יו"ר הקואליציה לשעבר: קבלת שוחד בסך 250 אלף שקלים מהיזם דרור גלזר, שגם בעניינו צפויה להיות התפתחות דרמטית ומשמעותית, זאת לצד החשד לקבלת שוחד מחברת "דניה סיבוס".

בלב החקירה עומדת חברת הבנייה, כשעל פי החשד, ביטן קיבל ממנה שוחד בסכום של 300 אלף שקלים. מעצרו של מנכ"ל החברה, רונן גינזבורג, בתחילת החודש הוא ככל הנראה רק אחד התוצרים הראשונים של העדות שהחל למסור איש העסקים משה יוסף, מקורבו של יו"ר הקואליציה לשעבר ומי שכונה "הגזבר של ביטן", לפני כשבועיים. 

משה יוסף בהארכת מעצרו, ארכיון (צילום: החדשות)
משה יוסף בבית המשפט | צילום: החדשות

במשטרה מעריכים כי הכספים הועברו במסגרת פרויקט בנייה בראשון לציון בו התעניינה החברה, אך לא מדובר ב"מתחם האלף" עליו פורסם בתחילת החקירה. על פי החשד, בחברה פנו לביטן, שהפנה אותם לחברו והעד המרכזי בפרשה, איש העסקים משה יוסף, שקיבל מחברת הנדל"ן 300 אלף שקלים. לאחר מכן יוסף הנפיק חשבוניות, שהמשטרה חושדת שהן פיקטיביות, עבור מתן ייעוץ.

האם גם דרור גלזר בדרך להיות עד מדינה?

לפני כ-10 ימים התייצב ביטן לחקירתו החמישית מאז החלה חקירת פרשת השחיתות בעיריית ראשון לציון - והמשיך לשמור על זכות השתיקה. לאחר פחות משעתיים הסתיימה החקירה וביטן עזב את המקום. בפתח החקירה מסר ביטן הודעה קצרה לחוקרים שבה נאמר כי הם לוחצים על חשודים וגורמים להם להעיד נגדו. לכן, לדבריו, במצב הזה הוא אינו מתכוון לחזור בו מזכות השתיקה שבה בחר.

יו"ר הקואליציה לשעבר הגיע למשרדי להב 433 בצל הפרסומים על התפתחויות משמעותיות בחקירה בעניינו, ובהם הפרסום לפיו יזם הנדל"ן דרור גלזר נמצא על סף חתימת הסכם עד מדינה. החקירה הקצרה נערכה אחרי ששניים מהמעורבים בפרשה מסרו עדויות נרחבות בחקירתם: יזם הנדל"ן דרור גלזר ומשה יוסף.

רונן גינזבורג (צילום: FLASH 90 , יונתן סינדל)
רונן גינזבורג, ארכיון | צילום: FLASH 90 , יונתן סינדל

על פי הסיכום המתגבש עם יזם הנדל"ן, גלזר יודה שהעביר 250 אלף שקלים כשוחד לאיש העסקים משה יוסף. הפרקליטות עמדה על כך כבר מתחילת החקירה כי כל המשחדים ירצו עונשי מאסר, גם מי שיהפוך לעד מדינה. גלזר צפוי להישלח לחודשי מאסר בודדים ולספר שידע שהכספים מועברים לביטן.