תנ״צ יגאל בן שלום (צילום: דוברות המשטרה)
ימונה למפקד להב. תנ"צ בן שלום | צילום: דוברות המשטרה

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן אישר היום (חמישי) את המלצת מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך והחליט למנות את תת ניצב יגאל בן שלום למפקד יחידת להב 433. בן שלום יחליף את ניצב רוני ריטמן שפרש מהתפקיד.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

תת ניצב בן שלום יועלה כחלק מסבב המינויים הקרוב לדרגת ניצב וימונה לתפקיד המרכזי והיוקרתי. בן שלום שימש בשנתיים האחרונות כסגנו של ריטמן ובמקביל היה ראש היחידה הארצית לחקירות בין לאומיות המשויכת ללהב.

בן שלום בן ה-53 נשוי ואב לשניים. הוא בעל תואר ראשון במזרחנות ותואר שני בלימודי המזרח התיכון ובמדע המדינה.

במהלך שירותו ארוך השנים מילא מגוון רחב של תפקידים במשטרה - בפרט בתחום החקירות והמודיעין. בין היתר שימש כראש מפלג תשאול של היחידה המרכזית במחוז דרום, מפקד היחידה המרכזית של מחוז מרכז וכן למד במכללה לביטחון לאומי.

למרות טענות ריטמן (צילום: יונתן סינדל, פלאש 90, חדשות)
רוני ריטמן (ארכיון) | צילום: יונתן סינדל, פלאש 90, חדשות

בחודש ינואר שלח ריטמן מכתב למפכ"ל ובו בקשה לסיים את תפקידו ולהשתבץ לתפקיד אחר במשטרה. בעקבות התלונה נגדו, החקירה במח"ש והדיון בבג"ץ, כותב ניצב ריטמן למפכ"ל כי בנסיבות שנוצרו ולנוכח העובדה שבשבועות הקרובים אמורה המשטרה לסיים כמה חקירות רגישות שאותן הוא ניהל, הוא החליט שזו העת לסיים את תפקידו.

בחודש נובמבר האחרון קראו שלושה שופטי בג"ץ לנקוט אמצעים מנהליים נוספים נגד ניצב ריטמן שהוחזר לתפקידו לאחר שקצינה התלוננה שהטריד אותה מינית. "מסקנתנו מן הניתוח שלעיל היא כי החלטת המפכ"ל, במתכונתה הנוכחית, אינה יכולה לעמוד", קבעו פה אחד שופטי העליון עוזי פוגלמן, יצחק עמית וג'ורג' קרא.